Canyon gaat eerste fysieke fietswinkel openen in Amsterdam
foto: Cor Vos
Ties Wijntjes
vrijdag 2 mei 2025 om 17:07

Canyon gaat eerste fysieke fietswinkel openen in Amsterdam

Materiaalzone Wie een fiets van Canyon wil kopen, kon dat jarenlang enkel op de website van het Duitse fietsenmerk doen. Daar komt verandering in, want Canyon gaat in samenwerking met de Amsterdamse fietsenmaker Concourse een eerste fysieke winkel – een Canyon Experience Partner – openen in Amsterdam, zo weet WielerFlits.

De officiële aankondiging en opening laat nog even op zich wachten, maar in Amsterdam komt de eerste Nederlandse winkel waar je voortaan een fiets van Canyon kan kopen. Alhoewel er al servicepunten zijn waar je een fiets kan ophalen, is het tot nog toe enkel mogelijk je Canyon-fiets op hun eigen website te kopen. In Eindhoven heeft Canyon een eigen locatie, maar nu opent er een eerste externe fysieke verkooplocatie.

In Hamburg opende Canyon al eerder één winkel waar je hun fietsen kan kopen en nu komt er voor het eerst ook een fysieke verkooplocatie in Nederland. In Amsterdam opent Concourse een nieuwe vestiging, waar ze niet enkel fietsonderhoud gaan doen maar ook fietsen van Canyon gaan verkopen. Je kunt er Canyon-fietsen bekijken en ter plekke bestellen, alsook de fiets laten opbouwen en rijklaar meenemen.

Concourse is een fietsenmaker met twee vestigingen in Amsterdam, waarvan één het voormalige GER bikes is. Dat was tot 2022 het bedrijf van Ger Hermans, die met zijn eigen fietsenmerk GER de hoogtijdagen van het Amsterdamse framebouwers-gilde meemaakte. Tegenwoordig richt Concourse zich volledig op fietsonderhoud en de verkoop van hun eigen fietsmerk GER, maar deze zullen in de nieuwe winkel niet verkocht worden.

Sinds enkele jaren werkt Canyon samen met Concourse als service partner. Die samenwerking bleek zo goed te bevallen dat ze zich ook tot het Amsterdamse bedrijf wendde om een eerste fietsenwinkel te openen. Dat gaat nu dus in de Amsterdamse Schinkelbuurt gebeuren. De officiële opening zal deze zomer plaatsvinden, maar vanaf 16 mei zal de winkel al open zijn.

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.