Afscheid van Sanne Cant ‘verpest’ door Clauzel: “Het was wel echt vloeken”
foto: Cor Vos (archief)
zondag 23 februari 2025 om 15:42

Afscheid van Sanne Cant ‘verpest’ door Clauzel: “Het was wel echt vloeken”

Het gedroomde afscheid leek er te komen voor Sanne Cant. Ze stevende in de Sluitingsprijs Oostmalle af op een derde plaats en dus een laatste podiumplek in de afsluiter van de veldritwinter van 2024-2025. Ze bleef Julie Brouwers en Denise Betsema voor in de eindsprint, maar dat was compleet buiten Hélène Clauzel gerekend. De Française werd zelf derde en verwees Cant naar de vierde plek. “Dat was wel echt vloeken”, zei Cant achteraf bij Sporza.

“Het was in de laatste ronde speculeren op de sprint, waardoor we besloten niet vol te rijden”, vertelde Cant na afloop. Ze reed namelijk bijna de hele cross met Brouwers op plek drie en vier. “Daar heb ik nu wel wat spijt van. In de finale zag ik Betsema komen, maar ik wist niet dat ze niet alleen was. Hij het opdraaien keek achterom en zag ik haar in het wiel bij Julie.”

“Ik ging de sprint aan en er zat nog wat op. Toen ik omkeek, zag ik dat ik meters voorsprong had, maar Clauzel was ook aangesloten. Dat had ik helemaal gemist, daarom was het wel echt vloeken”, kon ze nog lachen als een boer met kiespijn.

Tranen waren er niet bij de afscheidnemende Cant na de finish en op het podium. “Ik besef het niet, eerlijk gezegd. Ik dacht dat ik overmand ging worden door emoties, maar omdat het spannend was, bleef ik bezig met de wedstrijd. Straks gaat het nog wel binnenkomen…”

“Ik denk de derde plek op het WK veldrijden in Koksijde, toen het begonnen is, een van de mooiste momenten is geweest. Al het publiek langs de kant, dat was immens”, blikt Cant terug op haar loopbaan. “Maar die drie wereldtitels waren ook top. Er waren zoveel mooie momenten. Ik kan er niet één zeggen… Die regenboogtruien zijn ingekaderd en hangen boven de zetel. […] Vandaag volgt nog een goed feestje, daar kijk ik naar uit. Daarna is wat rust nemen en orde op zaken stellen. Ik wil eerst mijn lichaam rust geven na 15 of 20 jaar topsport.”

Sanne Cant loopt podium mis bij afscheid in Oostmalle, Lucinda Brand sluit winnend af

Lucinda Brand heeft het veldritseizoen afgesloten met haar elfde overwinning van het seizoen. De topfavoriete was een klasse apart in de Sluitingsprijs Oostmalle en kwam solo over de finish, voor Inge van der Heijden. Sanne Cant leek af te stevenen op een derde plaats in haar afscheidswedstrijd, maar dat was buiten Hélène Clauzel gerekend.

Complimenten van Lucinda Brand en Inge van der Heijden
“Ik hoopte dat Sanne mee op het podium mocht, maar helaas werd ze er net uit gesprint. We gaan het vanavond mooi afsluiten. Dat feestje staat op de planning”, lachte Lucinda Brand na afloop van haar zege in Oostmalle.

Ploeggenote Inge van der Heijden werd tweede in de Sluitingsprijs en heeft ook mooie woorden over voor Cant. “Ik had verwacht dat ze het voor de derde plek kon afmaken, maar Clauzel kwam nog voorbij… Ik denk dat had ze niet meer verwacht had. Jammer genoeg lukte het niet. Ik had het haar wel gegund. Ze heeft een mooi carrière gehad, chapeau! We gaan er nog iets moois van maken”, zei Van der Heijden.

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.