Arthur van Dongen over kansen Visma | Lease a Bike in Luik: “In wielrennen is alles mogelijk”
Video Voor Visma | Lease zit het nog niet mee dit klassiekervoorjaar. De Nederlandse ploeg wilde met onder andere Wout van Aert toeslaan in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix, maar meer dan twee vierde plekken zat er niet in. In Luik-Bastenaken-Luik sluiten zij het klassiekervoorjaar af. Volgens ploegleider Arthur van Dongen heeft de formatie daar drie kansen op een goede eindnotering. “Het mooie van wielrennen is dat alles mogelijk is”, kijkt hij vooruit.
“We gaan met drie renners waarvan we hopen en denken dat ze een goede finale kunnen rijden: Tiesj Benoot, Ben Tulett en Attila Valter”, opent de Nederlandse ploegleider “Met hen proberen we vroegtijdig in een goede ontsnapping te zitten, als dat mogelijk is en ook echt zin heeft, om het geweld van de grote favorieten voor te zijn richting La Redoute en Roche-aux-Faucons. Het mooie van wielrennen is dat alles mogelijk is.” Tijmen Graat mag bij zijn debuut in een monument proberen om in de vlucht te geraken.
“In de Waalse Pijl heeft Tiesj sterk gereden, zeker na zijn val. Ben voelde zich ook goed, maar was – net als veel anderen – bevangen door de kou. Vandaag is het een ander parcours, ander weer, dus we hebben zeker vertrouwen in een goede wedstrijd”, analyseert de ploegleider.
Ondanks dat Benoot al vaker een goede uitslag heeft gereden, vindt Van Dongen het lastig om te voorspellen waar de Belg vandaag kan eindigen. “Het is lastig om daar vooraf een klassering op te plakken. Ik denk dat na de echte grote topfavorieten er een heel breed veld van renners is dat kan strijden voor een plek in de top vijf of top tien. We verwachten zeker dat Tiesj daar bij zal zijn.”

Benoot bij de start – foto: Cor Vos
‘Eigen plan uitvoeren’
Van Dongen sprak over een goede ontsnapping voor de kopmannen, maar is stellig dat het initiatief in La Doyenne zeker niet bij Visma | Lease a Bike zal liggen. “Ik denk niet dat wij zelf heel vroeg gaan openen. We wachten onze momenten af, zorgen dat we goed gepositioneerd zitten en volgen in eerste instantie. Om er echt vroeg aan te beginnen, nee, dat gaan we voorlopig niet doen.”
“We hebben vaak gezien dat ze er heel vroeg aan beginnen. Als je dan kan volgen, moet je dat zeker proberen, maar we gaan vooral ons eigen plan volgen en daar in eerste instantie aan vasthouden.”
Geen absolute kopman
Ten slotte reageert Van Dongen op de vraag of het anders is om te koersen zonder absolute kopman. Wout van Aert of Jonas Vingegaard staan bijvoorbeeld niet aan de start. “Ja, het is zeker anders koersen. We hoeven nu niet te controleren. We denken ook anders, maar we achten ons zeker niet kansloos voor een goed resultaat. We willen als ploeg gewoon een sterke wedstrijd rijden, en dat is niet veranderd.”
Kopman Tiesj Benoot was al twee keer zevende in La Doyenne en lijkt na zijn constant voorjaar in de afgelopen weken de hoofdkanshebber op een mooie notering voor Visma | Lease a Bike.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.