Ceylin Alvarado is er zaterdag bij in Maasmechelen, maar past voor Wereldbeker Hoogerheide
Zoek komende zondag tijdens de Wereldbeker van Hoogerheide niet naar Ceylin del Carmen Alvarado. De Nederlands kampioene past heel bewust voor de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Een dag eerder staat ze wel aan het vertrek van de wereldbekercross van Maasmechelen.
De renster van Fenix-Premier Tech wil één week voor het WK in Hulst geen dubbel crossweekend afwerken. “Veel van de eliterenners kiezen ervoor om de dubbel te doen, alleen Ceylin Alvarado neemt een andere route richting het WK in Hulst en slaat Hoogerheide over”, geeft bondscoach Gerben de Knegt mee op de website van de KNWU.
Alvarado kende door fysieke malheur een moeilijk begin van haar veldritseizoen, maar de Rotterdamse is de laatste weken uitstekend op dreef. Ze won zelfs drie van haar laatste vier crossen, met de Zilvermeercross van Mol, de Wereldbeker van Zonhoven en het NK in Huijbergen. Afgelopen zondag werd ze nog tweede in de Wereldbeker van Benidorm.
Hoewel Alvarado niet won aan de Costa Blanca, maakt ze zich geen zorgen richting het WK. “Ik denk dat de vorm wel goed is. Uiteindelijk is dit maar een momentopname”, vertelde ze na afloop bij WielerFlits. “Iedereen traint in deze periode anders richting het WK. Ik heb er zelf wel een zware week opzitten, dat weegt natuurlijk ook mee. Ik ben wel tevreden.”
Om te reageren moet je ingelogd zijn.