Degenkolb: “Afgelasting Rund um den Finanzplatz een schok”
John Degenkolb heeft op zijn Facebookpagina zijn steun uitgesproken voor de autoriteiten, na het afgelasten van de Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt. De Duitse koers zou vandaag (vrijdag) plaatsvinden, maar werd geannuleerd nadat de politie op donderdag een aanslag wist te verijdelen.
“De afgelasting van de Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt heeft ons volledig uit het lood geslagen”, aldus Degenkolb. “We kunnen niet geloven dat we dit hebben meegemaakt. We waren volledig gericht op een koers en dan wordt plotseling gezegd dat het niet doorgaat. Dat is een enorme klap en ik ben geschokt.”
“Het is beangstigend om te zien dat een kleine groep personen een dermate grote machtspositie heeft, dat dit soort maatregelen genomen moeten worden. Ik wil de politie een groot compliment geven, omdat ze de verantwoordelijkheid genomen heeft. Voor hen was het ook niet eenvoudig, omdat het nog niet zeker was of deze locatie nu wél veilig zou zijn voor een groot publiek. Het is mooi om in een land te leven waar inderdaad veel gedebatteerd wordt over privacy, maar waar ook gegevens over mensen worden verzameld om ze tegen terreur te beschermen.”
“Ik hoop dat deze koers een toekomst heeft. Het werk van de organisatoren zal dit jaar geen beloning kennen, maar het gaat weer door. Daar ben ik zeker van.”
'populisme gezond verstand' LOL
maar het gaat hier over fietsen inderdaad...
mafkezen heb je altijd en overal en de wielersport is moeilijk te beveiligen, maar dat hebben ze hier toch mooi voor elkaar zou je zeggen. Ik geloof niet dat de sport zich als geheel zorgen hoeft te maken, zoals RV zegt.
Romans Vainsteins, de wielerkoers word misbruikt om een grote schok te creeeren dus het gevaar bij een wielerkoers blijft nu zeker op de loer liggen, je brengt nu andere idioot op gedachten.
Wat verandert er nu aan dat gevaar? Als dat gevaar er nu is was dat gevaar er voorheen ook al. Elke plek waar veel mensen bij elkaar komen is en was al een potentieel doelwit. Dat het nu wielrennen is, is 'toeval'. In boston is het ze wel gelukt, maar is er daarna minder hardgelopen?
Fritsie - 1 mei 2015 om 11:49
@michel, ik vind het storend dat je meteen islamieten aanwijst terwijl nergens in dit artikel of in het vorige (waarin je ook dezelfde beschuldigingen maakte) sprake is van de etniciteit van de terroristen.
De twee verdachten zouden contacten hebben bij een salafistische beweging (een fundamentalistische stroming binnen de soennitische islam) in Frankfurt en met het terroristische netwerk Al-Qaida.
@Fritsie
Ik vind het storend dat jij bewust wegkijkt dan wel je kop in het zand steekt. Wat heeft etniciteit overigens te maken met een geloofsovertuiging?
@viking, het is inderdaad een forum over wielrennen en daar hoort geen rechts/populistisch propaganda thuis lijkt me. Als ik dat hier blijf lezen dan ga ik inderdaad liever een stukje fietsen dan mn tijd verdoen aan het lezen van onnozelheden.
Dit is inderdaad een forum over wielrennen. Wielerfans komen denk ik uit alle facetten uit de bevolking. Stellen dat meningen (of propaganda, zoals jij het noemt) vanuit een specifiek facet van de bevolking hier niet thuishoren vind ik persoonlijk wat ongepast. Zelf hou ik eigenlijk niet van dat eeuwige linkse rode "gelul", maar meningen vanuit die kant zijn wat mij betreft hier net zo welkom als elke andere mening. De enige voorwaarden zijn wat mij betreft dat uitspraken onderbouwd zijn en gerelateerd aan wielrennen of aan zaken die aan wielrennen gerelateerd zijn.
Rijdt er overigens een moslim in het wt peloton ? Bouhanni neem ik even aan ? Die zal wel ontzettend pissig zijn vanwege het misbruik van zijn religie.
Fritsie - 1 mei 2015 om 12:36
Nou oke ik heb toevallig dat bericht waaruit je citeert niet gelezen dus dan was mijn opmerking
niethelemaal niet gegrond.Fixed.
Hoeveel aanslagen zijn er verijdeld? Hoeveel zijn er gelukt? Hoeveel slachtoffers hebben ze gemaakt? Hoeveel angst is er hierdoor ontstaan?
De antwoorden zijn weinig, weinig, weinig (naar verhouding, hoe triest en nodeloos ook) en veel. Juist die laatste wordt gevoed door jou gezonde verstand populisme, samen met onze matige, angstzaaiende populistische media.
Maar goed, deze wielersite is denk ik niet echt de plaats voor een dergelijke discussie... Ik denk dat Degenkobl hem anders had gewonnen, jij?
Is bekrompen denken niet simpelweg volkssport nummer één?
En om af te sluiten: ik heb je nog niet op een wijze uitspraak kunnen betrappen.