Wout van Aert wijt lekke band aan verdachte glasscherven: “Kan daar niet per ongeluk zijn gekomen”
Wout van Aert heeft zijn eerste wegwedstrijd van 2026 weer in de benen. De klassiekerspecialist van Visma | Lease a Bike voelde zich tijdens Le Samyn ‘wel goed’, maar kreeg in de finale af te rekenen met een lekke band, nadat hij door glasscherven reed. “Per ongeluk kan dat er niet terecht zijn gekomen.”
Van Aert kreeg een lekke band op ongeveer tien kilometer van de streep. Hij stapte snel over op de fiets van Pietro Mattio, maar keek op dat moment al tegen een grote achterstand aan. Even later wisselde hij vervolgens nogmaals van fiets, nu naar de reservefiets op zijn auto. Het kalf was inmiddels al verdronken.
“Op het moment dat hij in de finale lek reed, zaten wij anderhalve minuut achter hem”, vertelt Visma-ploegleider Grischa Niermann na afloop bij VTM Nieuws. “Hij heeft eerst gewisseld met een ploegmaat en dan nog eens met ons. Dan was het natuurlijk te laat om terug te keren.”
“Wouts gevoel was wel oké, we hadden niet verwacht dat het vandaag geweldig zou zijn. Het is jammer dat hij niet kon sprinten, maar we moeten ook niet te veel conclusies trekken na vandaag. Het was goed om voor de Strade nog een wedstrijd gereden te hebben.”
Wout van Aert: “Ineens lagen er veel glasscherven”
Inmiddels heeft Van Aert ook zelf gereageerd bij VTM Nieuws. “Gevloekt heb ik niet echt”, zei hij over het moment dat hij een lekke band kreeg. “Maar het was natuurlijk een hele mooie situatie voor ons als ploeg. Per (Strand Hagenes, red.) zat vooraan en was supersterk. Het plan B was dat ik in de laatste 10 kilometer vooraan zou zitten en mee zou sprinten. Maar toen reed ik lek en zat ik snel in niemandsland.”
Wat was de oorzaak van de lekke band? “Ineens lagen er veel glasscherven. Da’s toch bijzonder op een parcours waar we al 5 à 6 keer over hebben gereden. Per ongeluk kan dat er niet terecht zijn gekomen. Maar goed, ik heb nog geprobeerd om de achtervolging in te zetten, maar je weet dat je alleen niet sneller gaat rijden dan een peloton.”
“Ik voelde mij wel goed, maar échte antwoorden heb ik mezelf ook niet kunnen geven door die gemiste finale. Hoe dan ook was het de juiste keuze om hier te starten. Zo snel mogelijk koersen was de bedoeling, dat heb ik nu nodig. Ik heb hier een stap vooruit kunnen zetten”, aldus de 31-jarige renner, die woensdag afreist naar Italië. Daar zal hij achtereenvolgens Strade Bianche (7 maart), Tirreno-Adriatico (9-15 maart) en Milaan-San Remo (21 maart) betwisten.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.