Eddy Merckx (79) breekt heup na ‘stom fietsongeluk’ en wacht operatie
Eddy Merckx heeft bij een val tijdens een fietstocht zijn heup gebroken. De 79-jarige Belgische wielerlegende moet geopereerd worden. “Eddy wist meteen hoe laat het was”, laat zijn vrouw, Claudine, weten aan Het Nieuwsblad. “Hij voelde een felle pijn.”
Merckx kwam rond 13.20 uur ten val in de Bankstraat in Hombeek, een deelgemeente van de stad Mechelen. Omstaanders hebben de oud-renner geholpen en vervolgens de ziekenwagen gebeld. “Het was een stom ongeluk”, aldus Claudine, de vrouw van de vijfvoudig Tour- en Girowinnaar.
“Er was geen andere weggebruiker bij betrokken. Eddy slipte gewoon weg. Gelukkig was hij niet alleen, want Eddy voelde een felle pijn. Hij wist meteen hoe laat het was en dat vermoeden werd ook bevestigd in het ziekenhuis. Hij heeft zijn heup gebroken. Eddy moet nu geopereerd worden.”
De ingreep zal plaatsvinden in het ziekenhuis van Herentals. “Hij zal een nieuwe kunstheup nodig hebben”, vertelde zijn zus aan Sporza.
Opnieuw in de lappenmand
Eddy Merckx kwam vijf jaar geleden ook al eens ten val tijdens een fietstocht. De Belg liep toen een zware hoofdwond op en had bovendien last van zijn rug, heup en knieën. Een lange en moeizame revalidatie volgde, maar Merckx wist wel weer te herstellen.
Merckx wordt algemeen beschouwd als de grootste wielrenner aller tijden. Hij kreeg de bijnaam ‘De Kannibaal’ vanwege zijn onstilbare honger naar overwinningen. Hij won de Tour de France in 1969, 1970, 1971, 1972 en 1974, was vijf keer de beste in de Giro d’Italia, zegevierde in de Vuelta a España, werd drie keer wereldkampioen en won maar liefst negentien monumenten.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.