zondag 20 april 2025 om 18:40

Ellen van Dijk verbaast zichzelf met tweede plek: “Moeilijke week achter de rug”

Video Ellen van Dijk pakte verraste zichzelf vandaag met een tweede plek in de Amstel Gold Race. De Nederlandse van Lidl-Trek ontsnapte in de finale met latere winnares Mischa Bredewold, maar moest haar laten gaan op de Cauberg. Daarna sprintte ze nog wel naar de tweede plaats in de achtervolgende groep. Voor onze camera deed ze haar verhaal.

Wat dit resultaat haar zegt? “Ik had het nooit verwacht. Ik ben blij met mijn manier van koersen, maar als je als groep dan voor de winst rijdt wil je ook wel winnen. Het was een mooie kans, want na Parijs-Roubaix was ik wel teleurgesteld. Daar had ik alles op gezet, en de vorm was goed, maar datkwam er vorige week niet uit. Ik heb een moeilijke week achter de rug, dus tweede worden is dan mooi.”

Grote overwinning ontbreekt
Ondanks de goede vorm verraste Van Dijk zichzelf met haar resultaat. “Het parcours ligt me niet, ik ben niet goed op korte steile beklimmingen, maar er ontstond een mooie situatie met een grote groep. Ik heb een aantal keer geprobeerd om daaruit weg te rijden, zo ontstond er een betere situatie. Uiteindelijk mag ik blij en tevreden zijn dat ik om de overwinning mee heb gedaan.”

Ondanks haar goede vorm wist Van Dijk geen grote overwinning te boeken. “Daar hoop je natuurlijk wel op, maar iedereen weet hoe moeilijk dat is. Vandaag was ik dichtbij, de vorm was goed, maar dat heb ik niet in een overwinning om kunnen zetten”, aldus de 38-jarige Nederlandse, die volgende week nog Luik-Bastenaken-Luik rijdt. “Ik ga eerst naar huis, naar mijn zoontje, en daarna nog Luik en de Vuelta, dus nog genoeg om naar uit te kijken” besloot ze.

Shirt for ODRC EENDAG
RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.