Emiel Verstrynge voor eerste prof-WK: “Ik sta tussen renners waar ik vroeger naar opkeek”
Interview In de WK-selectie van Belgisch bondscoach Angelo De Clercq zit maar één debutant bij de profs: de 22-jarige Emiel Verstrynge. Een verrassing is dat niet, want het talent van Crelan-Corendon heeft er een meer dan constante kerstperiode opzitten.
Nochtans, heel veel heeft Verstrynge nog niet gecrost deze winter. Door een hamstringblessure in het begin van de winter lag hij er een tijdje uit en kwam hij amper veertien keer in actie. Maar in die weinige crossen liet Verstrynge wel zien dat hij bij de besten ter wereld hoort.
“In het begin van de winter had ik het lastig met de omschakeling van een drukke zomer op de weg naar de cross”, legt Verstrynge ons uit. “Het was een unieke kans om het WK voor beloften op de weg mee te pikken, daar heb ik ook echt naar toegewerkt. Maar je werkt voor die afspraken vooral op de langere inspanningen, en in de cross wordt er juist het omgekeerde van je verwacht. Daarom was het even zoeken.”
Tot overmaat van ramp scheurde Verstrynge destijds zijn hamstring, waardoor hij een tijd buiten strijd was. “Achteraf gezien is die periode zonder competitie niet slecht voor mij. Het was een periode dat ik goed mijn ding kon doen op training en ik ben ook nooit van de fiets moeten blijven. Ik heb toen eigenlijk perfect kunnen toewerken naar de kerstperiode. Misschien dat ik ook extra gebrand was om na een tijd zonder crossen mezelf te bewijzen en ik was ook extra fris. Daarom was de kerstperiode extra goed.”

Verstrynge in Benidorm – foto: Cor Vos
De West-Vlaming knokte zich in één klap op het podium van de Wereldbekers in Namen en Dendermonde, en deed hetzelfde in Baal. “Ik hoopte wel op zo’n uitschieters, maar ik had het niet durven verwachten. En al zeker niet in de Wereldbeker. Maar juist die uitslagen zijn heel belangrijk voor mij. Ik rijd liever een paar keer laag in de top 10 en dan twee keer op het podium, dan heel het jaar vijfde of zesde te eindigen. Zo’n podium is altijd belangrijk en mijn seizoen is nu al geslaagd.”
En dat terwijl hij nog maar bezig is aan zijn eerste crosswinter. “Ik was redelijk wat gewend van bij de beloften, maar je verwacht niet om dat zomaar door te trekken tot bij de elites. Er zijn renners die jarenlang moeten wachten voor ze op het podium staan tussen die toppers, of daar zelfs nooit in slagen. Ik ben iemand die wat later is begonnen met crossen, stap voor stap aan mijn carrière heeft gebouwd en er ietsje later is doorgekomen. Maar het is mooi dat ik die stap naar de top nu ook zet.”
WK-selectie
Het leverde Verstrynge ook meteen een WK-selectie op, als enige debutant. “Ik voel dat ik tussen die eerste acht Belgen thuishoor, en had het na de kerstperiode ook wel verwacht. Je staat er niet altijd genoeg bij stil, maar het is toch wel een eer. Vroeger keek je op naar die mannen. Je beseft het soms niet en je blijft maar bezig met uitslagen rijden en proberen presteren, maar het is iets unieks.”
Terwijl doen ook leeftijdsgenoten als Thibau Nys en Jente Michels het voortreffelijk. “Je vergelijkt jezelf altijd wel een beetje, maar we hebben de laatste jaren ook een beetje dezelfde stappen gezet en hetzelfde traject uitgezet. Maar ik ben vooral met mezelf bezig hoe mijn jaar is geweest. Dat is fantastisch geweest en dat is het belangrijkste.”
Om te reageren moet je ingelogd zijn.