Fabio Jakobsen succesvol geopereerd aan vernauwde bekkenslagader
foto: Instagram Fabio Jakobsen
maandag 7 april 2025 om 19:40

Fabio Jakobsen succesvol geopereerd aan vernauwde bekkenslagader

Fabio Jakobsen heeft een eerste belangrijke stap gezet in zijn revalidatie. De Nederlander is namelijk succesvol geopereerd aan zijn vernauwde bekkenslagaders. Na onderzoek bleek dat de sprinter van Picnic PostNL last had van een doorstromingsbeperking in de iliacale arteriën in beide benen.

De 28-jarige coureur moet dan ook noodgedwongen tijdelijk stoppen met wielrennen. De prognose is dat hij kan terugkeren op de fiets, maar dat de lengte van het herstelproces momenteel nog onduidelijk is. Jakobsen heeft inmiddels wel een succesvolle operatie achter de rug. “De operatie is goed verlopen. Nu gaan we wekenlang volledig rusten, zodat alles van binnen en van buiten weer kan genezen en herstellen”, geeft hij aan op Instagram.

Jakobsen merkte eerder dit seizoen tijdens de wedstrijden al dat hij in de cruciale, hoge intensiteitsmomenten niet meer zo krachtig op de pedalen kon trappen als voorheen. Na onderzoeken met de medische staf van Picnic PostNL werd duidelijk dat de sprinter last had van een doorstromingsbeperking van zijn bekkenslagaders, een veelvoorkomende blessure onder wielrenners.

“Door de operatie zal Fabio in eerste instantie ongeveer zes weken niet kunnen fietsen, waarbij ook andere zware fysieke inspanning niet mogelijk is”, schetst ploegarts Camiel Aldershof. “In de tussentijd zullen we zijn herstel nauwlettend volgen en, zodra hij er klaar voor is, zal hij langzaam weer beginnen met trainen en geleidelijk de intensiteit opbouwen. Gelukkig heeft hij – gezien het type beperking – een gunstige prognose voor een terugkeer, maar het herstel kan even duren.”

Vertrouwen
Jakobsen zelf is rustig onder de diagnose en misschien zelfs wel opgelucht. Hij is in ieder geval strijdvaardig. “Ik heb goed getraind deze winter en begon het seizoen met vertrouwen. We hebben een paar top tien resultaten behaald in de UAE Tour en Parijs-Nice, maar op de cruciale momenten en in de intensieve sprintinspanningen had ik het moeilijk; mijn benen werkten gewoon niet zoals ze zouden moeten.”

“Dit is mentaal natuurlijk een tegenvaller, maar nu we de oorzaak hebben gevonden, heb ik goede hoop dat een operatie dit kan oplossen. Soms moet je een stap terugzetten om er daarna twee vooruit te maken, en ik hoop dat dit nu voor mij ook het geval gaat zijn.”

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.