Gerben Thijssen voor Girostart: “Conclusie van het voorjaar is dat er veel meer in zat”
Interview Natuurlijk had Gerben Thijssen veel meer van zijn voorjaar verwacht. Met één podiumplaats en vier top 10’s op twintig koersdagen bleef hij onder de ambities die hijzelf en zijn team Intermarché-Wanty hadden vooropgesteld, maar beide partijen blijven geloven in Thijssen. De Limburgse sprinter werd optimaal klaargestoomd voor de Giro d’Italia, vertelt hij aan de vooravond van de Italiaanse ronde.
Na de Scheldeprijs bleef hij bijna een maand weg uit competitie. “Mentaal was het nodig om even te refreshen”, herinnert Thijssen zich. “Ik ben niet te beroerd om toe te geven dat het voorjaar is tegengevallen qua resultaten. Een aantal kleine factoren zorgen ervoor dat ik die uitschieter mis. Het was minder voor mijn doen, maar het lag niet aan de benen. Als alles even samenvalt, heb ik een heel ander voorjaar gereden. De conclusie van het voorjaar is dat er veel meer in zat.”
Ploegleider Bart Wellens verduidelijkt: “Je kunt niet geloven hoe vaak Gerben tegen de grond is gegaan. Hij heeft echt malchance gehad op de slechtst mogelijke momenten. Ik zeg maar iets: in de Scheldeprijs zaten we op drie kilometer van de streep perfect gepositioneerd, maar dan gebeurde er voor ons een grote valpartij en was de koers gereden. Zo was het elke keer wel iets dat tegenzat. Gerben had en heeft die ene goede uitslag nodig om het vertrouwen te tanken dat hij het wel kan”, aldus de Kempenaar.
Want, zo vindt Wellens, er zit bij Thijssen meer in dan zijn uitslagen doen vermoeden. “Ik blijf erbij: puur qua snelheid is hij bij de snelste renners van de wereld. Als je in sommige sprints ziet waar hij nog vandaan komt terwijl hij superslecht zat gepositioneerd, dan denk je: zonde, hij rijdt de snelste sprint maar hij wint de koers niet. Anderzijds, ook dat positioneren is een kunst. Het moet allemaal eens goed vallen.”

Thijssen tijdens het voorjaar – foto: Cor Vos
Contractverlenging
Het vertrouwen in Thijssen bleef echter intact. En hij verlengde zelfs zijn contract tot eind 2027, zo werd dinsdagmiddag bekend. “Ze weten dat die verlenging voor veel rust in mijn hoofd zorgt”, aldus Thijssen. “Dit was wat ik nodig heb. Ik heb verschillende aanbiedingen gehad, maar de prioriteit was om te blijven. Langs Biniam (Girmay, red.) kan ik in een ander programma perfect mijn ding doen.”
“Ik kan nu bijvoorbeeld als kopman naar de Giro d’Italia. Dat is bij veel ploegen niet zo evident. Maar ik kijk echt uit naar de toekomst. Dit is een omgeving waarin ik kan blijven groeien en stappen zetten. Hopelijk geraak ik ooit nog een trede hoger op de ladder”, lacht hij.
Perfecte voorbereiding
Zijn voorbereiding op de Giro verliep naar eigen zeggen perfect. “Na mijn rustweek heb ik nog een week thuis goed getraind, vooraleer ik naar Spanje ben gegaan. Daar heb ik samen met mijn vaste lead out Gijs (Van Hoecke, red.) tien dagen goed werk geleverd. We hebben veel sprinttrainingen en lead outs geoefend, en dat was echt leuk. En vanaf ik thuiskwam, was het al bijna tijd om naar de Giro te vertrekken. Het is snel gegaan, maar de conditie is enorm goed op dit moment.”
Dat ziet ook Wellens: “Ik merk bij Gerben heel veel vertrouwen om in Albanië aan de Giro te beginnen. Dit zijn de momenten dat hij zich moet laten zien, de momenten waar hij voor traint. In de sprints kan hij zijn benen laten spreken, maar hij is er klaar voor.”
Selectie Intermarché - Wanty in Giro d'Italia 2025
Later deze week lees je op WielerFlits een uitgebreider interview met Thijssen waarin hij zijn kansen inschat in de Giro d’Italia.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.