Giro 2025: Vooral in de rit van donderdag lokaal veel regen 
foto: Cor Vos (archief)
dinsdag 13 mei 2025 om 08:22

Giro 2025: Vooral in de rit van donderdag lokaal veel regen 

De renners rijden deze week in de Giro d’Italia voornamelijk in het zuiden van Italië. Net als afgelopen weekend komen van tijd tot tijd enkele buien voor en juist die buien concentreren zich komende week op het zuiden van het land, zo meldt Weeronline.

Vooral donderdag kan potentieel een natte dag worden. Na een eerste rustdag op maandag, steekt de Giro over naar het zuiden van Italië. In Italië is het tot en met woensdag ook wat wisselvallig met droge, zonnige perioden en in het binnenland enkele regen- en onweersbuien.

Wisselvallig weerbeeld
Vanaf woensdagmiddag blijft het in het noorden van Italië een aantal dagen droog en neemt in het zuiden de buiigheid juist verder toe. Daarmee stijgt de kans dat de wielrenners te maken krijgen met enige tijd regen. Vooral tussen donderdagmiddag en vrijdagochtend trekt een actieve zone met regenval over de zuidelijke regio’s, waar ook de Giro (deels) mee te maken kan gaan krijgen.

Op de overige dagen is het door het buiige karakter nog onzeker waar de meeste neerslag zal vallen. Op de ene plaats regent het soms flink, terwijl het een eind verderop nagenoeg droog blijft. In de lagere delen is het daarbij maximaal 18 tot 22 graden en wanneer donderdag naar 1100 meter geklommen wordt is het daar een graad of 13.

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.