Jonas Vingegaard gestart met specifieke Tourvoorbereiding: programma blijft ongewijzigd
foto: Cor Vos (archief)
donderdag 24 april 2025 om 10:18

Jonas Vingegaard gestart met specifieke Tourvoorbereiding: programma blijft ongewijzigd

Jonas Vingegaard heeft een moeilijke periode achter de rug, maar is inmiddels weer helemaal fit en gestart met zijn voorbereiding op zijn grote hoofddoel: de Tour de France. De ronderenner zal geen extra wedstrijden afwerken in aanloop naar de Franse ronde. Het programma richting de Tour, zoals oorspronkelijk gepland, blijft ongewijzigd.

De Deense kopman van Visma | Lease a Bike miste de Ronde van Catalonië door een hersenschudding. Daarna zou Vingegaard vakantie nemen en vanaf mei toewerken naar de Tour de France. Het Nederlandse WorldTeam speelde echter met het idee om Vingegaard een extra koers te laten rijden voorafgaand aan die voorbereiding. Dat vertelde Grischa Niermann aan WielerFlits.

Visma | Lease a Bike en Vingegaard zullen nu toch vasthouden aan de oorspronkelijke planning. De voorbereiding richting de Tour is deze week begonnen met een windtunneltest in het Deense Aalborg. Binnenkort vertrekt Vingegaard naar de Sierra Nevada om daar met de ploeg op hoogte te trainen. Aansluitend staat het Critérium du Dauphiné op de planning. Na deze wedstrijd volgt nog een hoogtestage in Tignes als laatste voorbereiding op de Ronde van Frankrijk.

Vingegaard en Pogacar komen elkaar pas weer tegen in de Dauphiné – foto: Cor Vos

“Deze week was ik aan het werk in de windtunnel in Aalborg. We hebben hier voorbereidingen getroffen voor de Tour de France en met name gekeken naar mijn positie op de fiets. Het is belangrijk om daar mee bezig te zijn en om niets aan het toeval over te laten”, geeft de tweevoudig Tourwinnaar aan op de website van zijn ploeg. “De focus ligt nu volledig op de Tour de France. De voorbereidingen voor deze wedstrijd zijn echt begonnen.”

“Ik kijk er echt naar uit om weer te koersen”
Vingegaard heeft inmiddels geen last meer van de naweeën van zijn in Parijs-Nice opgelopen hersenschudding. “Ik heb geen problemen meer of andere fysieke ongemakken. Het was ontzettend jammer dat ik Parijs-Nice niet heb kunnen uitrijden en daarna ook niet kon starten in de Ronde van Catalonië. Maar nu train ik weer zonder problemen en binnenkort vertrek ik op hoogtestage.”

“Ik kijk er echt naar uit om weer te koersen. Ik heb het afgelopen jaar niet veel gekoerst, dus ik heb er echt zin in om weer te beginnen met koersen. Dit geldt zowel voor het Critérium du Dauphiné als natuurlijk de Tour de France. Maar eerst ga ik dus op hoogtestage om in vorm te komen. Daarna ga ik proberen deze wedstrijden te winnen”, besluit de 28-jarige coureur.


RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.