Jules Hesters zorgt voor eerste Belgische medaille op EK baanwielrennen: brons in afvalkoers
Yoeri Havik heeft geen EK-medaille weten te veroveren op de afvalkoers. De 33-jarige baanspecialist moest genoegen nemen met de zesde plaats. De Europese titel ging naar Tim Torn Teutenberg. De jonge Duitser rekende in de sprint voor goud af met Rui Oliveira. Jules Hesters (brons) reed voor eigen publiek naar de eerste Belgische medaille.
Na de scratch bij de vrouwen – waar Martina Fidanza wist af te rekenen met topfavoriete Lorena Wiebes – was het tijd voor de afvalkoers bij de mannen. Met Elia Viviani, Tim Torn Teutenberg, Rui Oliveira, Yoeri Havik en de favoriet van de aanwezige Belgische toeschouwers op de wielerbaan van Heusden-Zolder – Jules Hesters – deden er heel wat bekende namen mee aan dit onderdeel.
Van deze grote namen, droop Viviani als eerste af . De 36-jarige Italiaan, die er serieus over na zou denken om zijn fiets aan de wilgen te hangen voor een andere functie binnen de wielersport, werd namelijk al bijzonder vroeg uitgeschakeld.

Tim Torn Teutenberg – hier op archiefbeeld – is de nieuwe Europees kampioen – foto: Cor Vos
Havik wist het een stuk langer vol te houden, maar hij zou uiteindelijk ook niet meestrijden om de medailles. De Nederlander eindigde uiteindelijk als zesde. Hesters wist de laatste eliminatie net niet te overleven, maar kon wel tevreden zijn met een nieuwe medaille. Na brons in 2022 en 2024 volgde in Heusden-Zolder dus een hattrick aan medailles in eigen land.
Hesters moest echter zijn meerdere erkennen in Teutenberg en Oliveira. De Duitser en Portugees mochten het gaan uitmaken voor de Europese titel. In de allerlaatste sprint van deze afvalkoers stond er geen maat op de 22-jarige Teutenberg. De Duitser – die op de weg uitkomt voor Lidl-Trek – kroonde zich zo tot Europees kampioen.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.