Julie De Wilde kan eindelijk weer juichen: “Lang geleden dat ik me nog zo goed heb gevoeld”
Julie De Wilde kwam als een komeet binnen bij de profs en wordt nog altijd gezien als een van de grootste Belgische talenten, maar de inmiddels 22-jarige renster kreeg af te rekenen met de nodige fysieke malheur. De Wilde is hier inmiddels van verlost en boekte woensdag – in de Ixina GP Oetingen p/b Lotto – een meer dan welkome zege.
De Oost-Vlaamse snelde in Oetingen op overtuigende wijze naar de bloemen. Ze liet na een pure machtsspurt de Italiaanse sprintsters Sofia Bertizzolo en Chiara Consonni achter zich. Met gebalde vuisten en een oerkreet vierde De Wilde haar eerste profoverwinning in bijna twee jaar tijd.
Voor De Wilde is het een meer dan welkome opsteker, na een bijzonder moeilijke periode. “Ik heb te vaak gesukkeld na blessures. Het hield niet op. Vorig jaar werd ik na twee koersen ziek en geraakte ik maar niet op niveau”, liet ze na afloop van haar zege in Oetingen weten aan Het Nieuwsblad.
Goede winter
“Toen het dan toch wat beter begon te bollen, kwam ik in de Antwerp Port Epic ten val.” De gevolgen van haar opgelopen hersenschudding bleken erger dan verwacht, waardoor ze maar niet haar gebruikelijke niveau wist te halen. “Nu heb ik een heel goede winter achter de rug.”
De Wilde won na een dominant optreden van haar ploeg Fenix-Deceuninck in de finale. “Op twee kilometer van de streep zaten we bij de laatste klim van de Zavelberg nog met vijf van de ploeg voorin. We werden aangestuurd om voluit naar beneden te vlammen. Op 300 meter van de streep begon Flora Perkins met haar armen te wippen. Dat is nog ver, dacht ik. Anderzijds wist ik dat ik dit momentum moest pakken.”
“Ik kan nog een niveautje hoger”
“Ik ging volle bak aan. Het verwonderde me dat niemand me nog remonteerde. Het is lang geleden dat ik nog zo’n sterke sprint kon rijden. Of ik mijn snelste benen heb teruggevonden? Dat zou kunnen. Het is in ieder geval lang geleden dat ik me nog zo goed heb gevoeld. Ik win hier ook met een fietslengte. En ik kan nog een niveautje hoger, daar ben ik zeker van.”
Jaar | Team |
---|---|
2025 | Fenix-Deceuninck |
2024 | Fenix-Deceuninck |
2023 | Fenix-Deceuninck |
2023 | Crelan - Corendon |
2022 | Plantur-Pura |
2022 | Crelan - Fristads |
2022 | Iko - Crelan |
2021 | Plantur-Pura |
2021 | Iko - Crelan |
2020 | IKO - Crelan |
2019 | Doltcini - Van Assche Development Team |
Om te reageren moet je ingelogd zijn.