Louis Meintjes na ‘zege’ in Ronde van het Baskenland: “Voelt niet echt als een overwinning”
Het verhaal van de vierde etappe van de Ronde van het Baskenland is inmiddels wel bekend. Na een massale valpartij, besloot het peloton geneutraliseerd naar de streep te rijden en mochten zes vluchters strijden om de dagzege. Louis Meintjes kwam uit dat gevecht als winnaar naar boven. “Dit is niet de manier waarop je wilt winnen”, zei hij in het flashinterview na afloop.
“Maar ik voelde me goed’, vervolgde de Zuid-Afrikaan. “Als we als kopgroep een kans kregen, zou ik klaar zijn om te strijden voor de zege. Maar het is jammer… Het neemt de vreugde wat weg. Het is een overwinning, maar het voelt niet echt zo. Je wilt dat het voor iedereen eerlijk is.”
Het is voor Meintjes zijn tweede overwinning in de WorldTour, nadat hij in 2022 al eens een etappe won in de Vuelta a España. “Als je dit een overwinning kunt noemen… Op dit moment weet ik niet precies wat de situatie achter me was, maar het moet behoorlijk erg zijn geweest. Ik hoop dat iedereen snel herstelt.”
Om te reageren moet je ingelogd zijn.