Mads Pedersen hoopt roze trui na sterke tijdrit snel terug te pakken: “Vleugels waren net niet groot genoeg”
foto: Cor Vos
zaterdag 10 mei 2025 om 18:06

Mads Pedersen hoopt roze trui na sterke tijdrit snel terug te pakken: “Vleugels waren net niet groot genoeg”

Mads Pedersen is na afloop van zijn tijdrit op dag twee van de Giro d’Italia niet ontevreden. De Deen verloor weliswaar de leiderstrui aan Primoz Roglic, maar kijkt vol zelfvertrouwen vooruit. “Gefeliciteerd. Laat hem maar van die trui genieten tot morgen – hopelijk heb ik hem dan weer terug”, lacht hij voor de camera van Cycling Pro Net.

“Ik kan niet ontevreden zijn, het was nog steeds een echt goede tijdrit. Ik werd gewoon verslagen door betere renners. Het is jammer dat Primoz net één seconde sneller was aan de finish, maar het is zoals het is. We staan nog steeds dicht genoeg om de trui morgen terug te pakken, en we gaan er als team absoluut alles aan doen om die trui terug te winnen”, is Pedersen duidelijk.

De Deen van Lidl-Trek werd zevende op 12 seconden van ritwinnaar Joshua Tarling en op 11 seconden van de nieuwe klassementsleider Roglic. Een knappe prestatie, waardoor hij de vraag krijgt in hoeverre de roze leiderstrui voor vleugels zorgt tijdens een individuele race tegen de klok. “Of je nu de leiderstrui hebt of niet, een tijdrit van 15 kilometer is altijd ‘fucking painful’, zo simpel is het”, lacht hij.

Geeft de roze trui vleugels?
“Je krijgt er geen vleugels van. Ik had vandaag in elk geval geen vleugels die groot genoeg waren. Maar goed, het is altijd een eer om zo’n trui te dragen – dat zei ik gisteren ook al – en ik heb gedaan wat ik kon om die trui eer aan te doen. Ik denk dat ik daarin geslaagd ben. Het was gewoon niet genoeg om ‘m te behouden. Maar morgen proberen we het opnieuw”, is Pedersen ambitieus.

De veelzijdige sprinter heeft een vermoeden waarom hij de leiderstrui – in ieder geval voor nu – kwijt is. De beklimming in het parcours speelde de lichtere renners meer in de kaart. “Iemand zoals Primož heeft daar natuurlijk een voordeel. Hij is één van de beste klimmers ter wereld, en ik ben wat zwaarder dan hij. Dus daar heeft hij sowieso een klein voordeel. Bovendien is hij voormalig Olympisch kampioen tijdrijden, dus het is niet gemakkelijk.”

“Hopelijk heb ik hem dan weer terug”
Maar dat is zeker geen excuus vindt Pedersen. “Als het vlak was geweest… ja, we kunnen nu allemaal ‘als dit, als dat’ zeggen. Maar het was niet vlak, er zat een klim in en Primož heeft deze tijdrit perfect gereden. Dus gefeliciteerd aan hem. Laat hem maar van die trui genieten tot morgen – hopelijk heb ik hem dan weer terug.”

Op de derde dag in Albanië is de kans op ritsucces niet onmogelijk voor de Deen. Op veertig kilometer van de streep ligt de top van de Llogara-pas (10,7 km aan 7,4%). De finale gaat dan weer uitsluitend over dalende en vlakke wegen. Een sprint tussen sterke sprinters is dus niet uitgesloten.

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.