Mathieu van der Poel onder de indruk van fan Paul Magnier: “Om bang van te worden”
Interview Het is de wielerwereld niet ontgaan dat Mathieu van der Poel terug is. Hij zegevierde in de Ename Samyn Classic voor het 20-jarige talent Paul Magnier van Soudal-Quick-Step, die eerder ook al tweede werd in Omloop Het Nieuwsblad. Die laatste was zo blij als een kind dat hij het podium mocht delen met MVDP, zijn idool. Die laatste vond dat mooi, vertelt hij aan WielerFlits.
Een mooi beeld vlak na het passeren van de finish: Magnier die vol geluk Van der Poel feliciteert met zijn overwinning en ook in het flashinterview na afloop zijn bewondering niet onder stoelen of banken steekt. “Ik zal hem straks nog eens een berichtje sturen”, glimlacht Van der Poel.
“Paul is nog steeds heel jong. De wattages die ik van hem doorgestuurd kreeg, waren om bang van te worden. Tim Merlier zei dat hij al vaak verloren had in de sprint. Tegen iemand nieuw spurten is best spannend. Paul is jong en hij komt net kijken, maar toch kent iedereen hem al.”
Geen Openingsweekend
Van der Poel kwam in Le Samyn nogal onverwachts opdraven nadat Lars Boven voor het weekend wegviel. “Vorige week werd er aan tafel in Spanje gevraagd of er iemand Le Samyn wilde rijden, en toen stak ik mijn vinger op”, doet Van der Poel zijn verhaal. “Ze dachten eerst dat het om te lachen was, maar ik was serieus. Voor mijn vorm is het meest rendabele om nu wedstrijden te beginnen rijden. Ik denk dat ze daar bij de ploeg wel in mee waren. Ik voelde me gewoon goed en wilde heel graag koersen. Maar we hebben nog een plan in ons hoofd om op hoogte te gaan. Daarom is het moeilijk om Strade Bianche er nog bij te pakken.”

De flits van Van der Poel in Strade Bianche 2021 – foto: Cor Vos
Ook de Omloop Het Nieuwsblad stond heel bewust niet op de planning. “De ploeg had het plan om na het WK veldrijden in Liévin gelijk op hoogte te vertrekken en dan het Openingsweekend te doen. Maar dat zag ik zelf niet echt zitten. Als alles goed gaat is het niet zo moeilijk. Maar stel dat het WK tegenvalt en je gelijk moet vertrekken, dan kan het toch wel even slecht zijn voor het moraal. Veel mensen onderschatten het, maar je bent lang naar zo’n WK aan het toewerken. Het is een eerste echte piek, omdat je niets aan het toeval wil overlaten.”
Toch had hij het moeilijk toen hij thuis in de zetel de finale van de Omloop zat te kijken. “Ik heb die klassieker nog nooit gereden, maar ik denk dat het een koers is die me heel goed moet liggen. In Kuurne heb ik al ooit eens gereden (twaalfde in 2021, red.), maar dat is een ander verhaal. De Omloop Het Nieuwsblad is toch elk jaar een lastige koers. Maar dat is het ding van keuzes maken. Misschien komt een deelname ooit nog wel.”
Voorbereiding op hoogte
Vooralsnog zal hij de Italiaanse grindklassieker dus niet rijden. Nu nog kort op hoogte gaan voor Tirreno-Adriatico van komende maandag, is ook opvallend. Deze week legt MVDP in ieder geval de ‘finishing touch’ aan zijn basisconditie, waarmee hij straks vanaf Milaan-San Remo tot en met Parijs-Roubaix wil wedijveren met wereldkampioen Tadej Pogačar. Vooralsnog is de 30-jarige Nederlander crescendo gestart.
“Ik heb goede trainingsweken achter de rug en voelde me klaar om eraan te beginnen. Ik ben heel tevreden met waar ik sta. Het is toch tegen een aantal sterke namen dat ik heb gereden. Het is geen monument, maar ik ben blij met elke koers die ik win, en dus ook met deze”, klonk het. “Tirreno-Adriatico is dan weer een rondje waar ik graag rijd en in het verleden is gebleken dat het de juiste aanpak is voor mij.”

Om te reageren moet je ingelogd zijn.