Mathieu van der Poel rijdt voor Tour de France alleen MTB-wedstrijd in Nove Mesto
Mathieu van der Poel zal zoals eerder aangekondigd op deze site zijn mountainbikerentree maken in de Wereldbeker van Nové Mesto (25 mei), maar nu heeft Alpecin-Deceuninck ook zijn programma voor de komende periode uit de doeken gedaan. Opvallend: Van der Poel rijdt in aanloop naar de Tour de France slechts één mountainbikewedstrijd.
Medio april kondigde de organisatie van Bike the Rock in het Duitse Heubach met trots de komst van Mathieu van der Poel aan. Naar nu blijkt te vroeg gejuicht, want de 30-jarige kopman van Alpecin-Deceuninck reist dit weekend (18 mei) niet af naar Duitsland. Van der Poel zal één week later dus wel zijn opwachting maken in de Wereldbeker van Nové Mesto, Tsjechië, in het weekend van 23 tot en met 25 mei.
In 2019 wist de Nederlander er nog te winnen, bij zijn laatste deelname in 2021 werd hij nipt tweede achter Tom Pidcock. Ook won hij er twee keer de Shortrace en werd hij daarin een keer tweede in Nové Mesto, maar die is alleen voorbehouden aan mountainbikers uit de top-40 van de UCI ranking. Daar staat Van der Poel niet in en dus zal hij die niet rijden.
Dit bericht op Instagram bekijken
Het is zijn eerste en ook meteen enige MTB-wedstrijd voor de Tour de France (5-27 juli), want Van der Poel zal niet aan de start verschijnen van de daaropvolgende wereldbekerwedstrijden in Leogang (5-8 juni) en Val di Sole (20-22 juni). De Wereldbeker in Pal Arinsal (Andorra) van 9 tot en met 13 juli was sowieso geen optie, aangezien deze wedstrijd botst met de Ronde van Frankrijk.
Dit jaar is Van der Poel voornemens om het WK mountainbike weer te rijden, dat in september in Zwitserland op het programma staat. In de zomer zal Van der Poel dus ook nog te zien zijn in de Tour de France. Over zijn verdere (weg)programma is nog niets bekend.
Meerdere WB-manches voor Puck Pieterse
Waar Van der Poel dus maar één mountainbikewedstrijd zal betwisten voor de Tour de France, is Puck Pieterse de komende twee maanden te zien tijdens Bike the Rock (18 mei) in het Duitse Heubach en de wereldbekerwedstrijden in Nove Mesto, Leogang, Val di Sole én Andorra (onder voorbehoud). Daarna werkt Pieterse toe naar de Tour de France Femmes (26 juli-3 augustus).
Om te reageren moet je ingelogd zijn.