Maxim Van Gils krijgt ondanks pechjaar een van de hoofdrollen bij Red Bull-BORA-hansgrohe
Interview Na een zeer sterk voorjaar in 2024 besloot Maxim Van Gils dat te verzilveren en een breuk te forceren met Lotto Dstny om naar Red Bull-BORA-hansgrohe te gaan. Bij de Duitse ploeg had hij het moeilijk, maar er blijft een rotsvast vertrouwen in de 26-jarige Belg. Hij krijgt komend jaar onder meer het kopmanschap in meerdere grote klassiekers én mag zich opmaken voor de Tour de France. Dat vertelt hij onder andere aan WielerFlits.
Van Gils zelf onderstreept dat 2025 ook niet zo slecht was als zijn uitslagen doen vermoeden. “Ik denk dat mijn vorm afgelopen seizoen beter was dan het jaar ervoor. Alleen kreeg ik steeds met ziekte af te rekenen”, vertelt hij. Een pollenallergie zat hem dwars. In het off season is hij aan zijn neus geopereerd, nadat dit een jaar eerder ook hielp bij ploegmaat Jai Hindley. Florian Lipowitz onderging de afgelopen periode ook dezelfde neusoperatie. “Ik zal het afkloppen, maar sinds de operatie op 12 oktober ben ik niet meer ziek geweest. Laten we hopen dat het zo zal blijven.”
Terugkomen op je beste niveau in een topploeg als Red Bull-BORA-hansgrohe is geen sinecure, geeft Van Gils toe. “Zonder arrogant te willen klinken: als je bij Lotto een iets minder jaar had gehad, was je nog altijd de beste. Bij deze ploeg moet je wel een tandje bijsteken om terug tussen de jongens te staan. Of dat mentaal lastiger is? Nee, eigenlijk niet. Je legt altijd wel druk op jezelf, maar ik vind het juist fijn om het gevoel te hebben dat je effe extra je best moet doen.”

Van Gils begon 2025 nog goed met een zege in de Ruta del Sol – foto: fotopersburo Cor Vos
En dat terwijl de Duitse formatie komend jaar weer een flinke stap voorwaarts maakt. “Tijdens de eerste meeting van dit jaar zei ploegbaas Ralph Denk al dat het niveau van twee jaar geleden niet meer voldoende is voor 2026. Je moet elk jaar blijven evolueren. Iedereen in het peloton wordt beter en blijft zich ontwikkelen. Daar ben ik het ook wel mee eens. En ik ben vooral ook blij dat ze het benadrukken. Dat houdt je wakker, want je moet jezelf bewust zijn dat je blijft groeien. Ik denk dat ik nooit beter was dan in het jongste Critérium du Dauphiné of Clásica San Sebastian. Soms moet dat goed vallen in de koers. Maar dat is wel het niveau wat ik doorheen 2026 wil hebben.”
Ploegleiding gelooft in monumentale zege
Ondanks zijn mindere klassiekercampagne, behoudt Red Bull-BORA-hansgrohe veel vertrouwen in de Belg. De nieuwe performance baas Zakkari Dempster gelooft heilig in zijn kansen tijdens Milaan-San Remo, ondanks de aanwezigheid van wereldkampioen Tadej Pogačar en Mathieu van der Poel. “Als je Maxim vraagt wat zijn favoriete koers is, dan zal het eentje zijn langs de kust van Italië”, zegt de Australiër. “Die koers is helemaal veranderd door Pogačar, die hem ook zal rijden zolang hij niet zegeviert. De Cipressa is nu het sleutelmoment. Daar moeten we creatief in zijn.”
“Ik vind Milaan-San Remo inderdaad een heel mooie koers, ik weet niet waarom”, zegt Van Gils. “Tijdens de wedstrijd vraag ik mezelf altijd af waarom ik daar nu ben, maar na de finish vind ik het echt fantastisch. Ik fiets ook graag op die wegen, het geeft me altijd een bijzonder gevoel om de Cipressa en de Poggio op te rijden. Ik zou liever Luik-Bastenaken-Luik winnen dan San Remo, maar als ik een tweede Monument zou mogen kiezen… Dan zou het zeker La Primavera zijn.”

De setting van het groepsinterview met de Belgen – foto: Maximilian Fries / Red Bull Content Pool
Komst van Evenepoel helpt
Van Gils ziet er met Remco Evenepoel een sterke ploeggenoot bij komen. “Nu ga ik nog net iets meer naar de koers toe om te winnen, denk ik. Waar dat normaal misschien was om net het podium te halen. Het vergroot in zekere zin ook mijn eigen kansen, want die zal ik in de klassiekers nog genoeg gaan krijgen. Het hangt een beetje van de wedstrijd af. Maar als we nu Luik als voorbeeld nemen, dan moet ik eerlijk toegeven dat Remco er beter voorstaat dan ik doe. De Waalse Pijl ligt me dan wel weer goed, dus daar zal ik zeker mijn gram proberen te halen.”
De Belg krijgt een ramvol programma tot aan de Tour de France. In die wedstrijden is hij onder meer de kopman in Strade Bianche, Milaan-San Remo dus, de Waalse Pijl en Eschborn-Frankfurt. Via de GP Gippingen en de Ronde van Zwitserland moet hij zich klaarstomen voor de zomer. “Dan zullen we zien wat onze honger brengt”, blijft Van Gils nog enigszins mysterieus. Zijn deelname aan de ploegentijdrit (waarmee de Tour ook begint) op Mallorca eind januari – samen met Tour-kopmannen Remco Evenepoel en Florian Lipowitz – verraadt echter de snode plannen van hem.
Dat deed ook sportief eindverantwoordelijke Dempster, die liet doorschemeren dat Van Gils belangrijk kan zijn in het doel om de Tour te winnen. “Het is wel de bedoeling dat ik meega, ja”, geeft de Belg zelf ook toe. “Als ik mijn beste niveau haal, dan kan ik er zeker waardevol zijn. Of ik daar ook eigen kansen krijg? Ik moet eerlijk zijn dat ik het parcours nog niet goed heb bekeken. Ik dacht dat ik naar de Giro d’Italia zou gaan, dus die route heb ik wel bestudeerd. We beginnen met een ploegentijdrit in Barcelona, dat weet ik wel. En dat we zullen eindigen in Parijs, haha!”

Van Gils in gesprek met Evenepoel en Vermeersch tijdens de mediadag van Red Bull – foto: fotopersburo Cor Vos

Om te reageren moet je ingelogd zijn.