Michael Storer rijdt Thymen Arensman uit leiderstrui in slotrit Tour of the Alps, Prodhomme wint laatste etappe
Michael Storer heeft de Tour of the Alps op zijn naam geschreven. De Australiër reed in de slotrit Thymen Arensman uit de leiderstrui door aan te vallen op een kleine 40 kilometer van de finish. De winst in de laatste etappe ging naar Nicolas Prodhomme, die de zege – vanuit de vroege vlucht – cadeau kreeg van zijn jongere ploeg- en landgenoot Paul Seixas. Koen Bouwman werd vierde in de slotrit.
Na de imponerende dubbelslag van Thymen Arensman op dag vier van de Tour of the Alps was het voor de Nederlandse fans uitkijken naar de slotrit van vrijdag. Arensman verdedigde in die etappe zijn kleine voorsprong van elf seconden op Michael Storer. Op voorhand vertelde Arensman aan WielerFlits dat hij Storer vreesde, omdat de Australiër ‘in de vorm van zijn leven’ verkeerde.
In de openingsfase van de lastige slotrit reed er een ruime kopgroep van veertien man weg. In die groep zaten met Koen Bouwman (Jayco AlUla), Lennard Kämna (Lidl-Trek) en Jakub Fuglsang (Israel-Premier Tech) enkele grote namen. Ook revelatie Paul Seixas (Decathlon AG2R La Mondiale) zat mee, samen met ook ploeggenoot Nicolas Prodhomme. De vroege vlucht kreeg geen al te grote voorsprong van het peloton cadeau.

Arensman bij de start in gesprek met Max Poole, ogenschijnlijk ontspannen – foto: Cor Vos
Storer van ver na heuse lead-out
Na 70 kilometer koers, op zo’n 40 kilometer van de streep, had de kopgroep nog drie minuten voorsprong op het peloton. Dat was net voor de tweede beklimming van de Bannberg (4.8km à 9.2%), een erg lastige klim. In het peloton zagen we Tudor bij de voet van die klim meteen stevig doortrekken. Zij probeerden zo natuurlijk leider Arensman af te matten én hun kopman Storer in een ideale positie te brengen.
De mannen van Tudor maakten er een heuse ploegentijdrit van, het was een imposante lead-out voor Storer. Onder meer Florian Stork zorgde ervoor dat het hele peloton moest lossen, buiten Storer en Arensman. De Nederlander had duidelijk wel flink wat moeite, maar kon zijn wagonnetje aanhaken. Voor even dan toch, want niet veel later kwam de echte demarrage van Storer. Hij sprong fiks weg, Arensman koos meteen voor zijn eigen tempo.
Arensman verliest terrein
Op de top van de Bannberg resulteerde dat in een voorsprong van een twintigtal seconden voor Storer. Wat volgde was een lange afdaling, waar Storer iets verder uitliep op Arensman. Vervolgens kreeg Storer in de vallei steun van ploeggenoot Lucas Eriksson, die uit de vroege vlucht kwam. Arensman zat met andere woorden in een zeer penibele situatie, het zag er zeker niet goed uit voor zijn eerste plaats in het algemeen klassement.

Storer maakte andermaal indruk – foto: Cor Vos
Door het kopwerk van Eriksson ging het al snel van kwaad naar erger voor Arensman. Op een goede tien kilometer van de streep, aan de voet van de slotklim, had hij al een minuut achterstand. Op de slotklim, de Stronach (3,1km aan 12,3%), werd het helemaal duidelijk dat Storer de Tour of the Alps op zijn naam zou gaan schrijven. Arensman deed een moedige poging, maar kon zijn leiderstrui niet met succes verdedigen.
Strijd tussen ploeggenoten voor de ritzege
Over naar de kop van de koers nu, want de renners uit de vroege vlucht mochten toch – ondanks hun beperkte voorsprong doorheen de dag – strijden om de ritzege. Die strijd barste helemaal los op de Stronach, waar de piepjonge Seixas – die eerder in deze rittenkoers zichzelf al meermaals toonde – wegreed van zijn medevluchters. Seixas kreeg na enkele minuten echter toch nog gezelschap, van een ploeggenoot weliswaar.
Prodhomme keerde namelijk terug in de kop van de koers, waarna de twee mannen van Decathlon AG2R La Mondiale samen naar de top van de Stronach reden. Bouwman en co waren er zo helemaal aan voor de moeite, de strijd om de ritzege was er eentje tussen Seixas en Prodhomme. De twee renners uit Frankrijk gingen samen de slotkilometer in, waarna Prodhomme de zege cadeau kreeg. Emil Herzog werd derde, Bouwman vierde.
Kort daarna kwam Storer over de eindstreep, die zo de eindzege van de Tour of the Alps pakte. De kopman van Tudor reed uiteindelijk een kleine twee minuten weg van Arensman, die aan de finish vrede leek te nemen met zijn tweede plaats. Derek Gee legde uiteindelijk beslag op de derde plek in het eindklassement.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.