maandag 3 februari 2025 om 11:30

Michael Vanthourenhout ver van WK-podium: “Een heel eerlijke cross”

Video Michael Vanthourenhout werd in het rijtje met kanshebbers op een WK-medaille geschaard, maar moest in Liévin genoegen nemen met een zevende plaats. Hij kwam een kleine minuut na de ‘bronzen’ Thibau Nys over de finish en exact twee minuten na winnaar Mathieu van der Poel. “Het was een heel eerlijke cross”, concludeerde Vanthourenhout bij ons.

“Het was heel zwaar, dat zal iedereen zeggen. Ik denk dat iedereen op zijn plaats terecht is gekomen. Zevende voor mij, dat was ook het hoogst haalbare”, vertelde hij. “De stukken rechtdoor was de ondergrond nog iets bevroren, daar was het moeilijk rechtdoor. Je moest 100% gefocust zijn, een uur lang.”

Vanthourenhout was onder de indruk van de zevenvoudige wereldkampioen. “Als je ziet dat hij na 30 seconden de cross al volledig naar zijn hand zet… Het is heel eerlijk en chapeau dat hij terug het kampioenschap naar zich toe trekt”, aldus de crosser van Pauwels Sauzen-Cibel.

“Ik voel mij wel goed. De Wereldbeker winnen was een doel en dat is gelukt, al wat er bij kwam was een surplus, maar het is niet gelukt om op het WK-podium te rijden. Dan maakt vierde of zevende ook niet uit, dus op zich ben ik wel tevreden.”

Luister hier de WielerFlits Podcast over het WK veldrijden

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.

RIDE Magazine