Milan Fretin boekt derde seizoenszege in thuiskoers Ronde van Limburg
Milan Fretin heeft de Ronde van Limburg gewonnen. In Tongeren sprintte de renner van Cofidis knap naar de zege. Tibor Del Grosso toonde zich onderweg gretig en was tot diep in de finale in de aanval, maar kon geen sprint voorkomen.
Onder impuls van Flanders Classics is de week voor het Ardense drieluik in 2025 grondig overhoop gegooid. Op de woensdag voor de Amstel Gold Race stond dit jaar niet meer de Brabantse Pijl gepland, maar de Ronde van Limburg.
Aan het parcours van de Belgische profwedstrijd is het nodige veranderd. Waar de organisatie vorig jaar nog dichtbij de 200 kilometers-grens aanleunde, koos men nu voor amper 176 kilometer koers. In de finale wachtten drie lokale rondes van 38,2 kilometer, die je nog zou kennen van de Limburglus uit het EK van 2024, met klimmetjes als de Kolmontberg (1,5 km aan 3,1%), Zammelenberg (800 meter aan 4,3%) en Op de Kriezel (1,7 km aan 3%).
In de openingsfase van de koers zagen we een vroege vlucht met Bram Dissel, Jonathan Vervenne, Adam Toupalik, Filippo Ridolfo, Michiel van Vliet en Stian Rosenlund wegrijden uit het peloton en een voorsprong vergaren van meer dan drie minuten. Van hen zouden Toupalik, Vervenne en Rosenlund het sterkste blijken: zij zouden tot diep in de finale vooruit blijven.
Veel aanvallen in het peloton
Achter de koplopers werd wel regelmatig koers gemaakt. Zo zagen we op 68 kilometer van de meet een aanval van Jakob Söderqvist, Victor Hannes, Timo Kielich en Andreas Stokbro en viel ook Tibor Del Grosso even aan met nog 55 kilometer te gaan. De aanvallers uit het peloton slaagden er echter niet in om het gat met de koplopers te dichten.

foto: Cor Vos © 2025
Zelfs Alpecin-renner Henri Uhlig slaagde daar niet in. De Duitser viel met nog 30 kilometer te rijden aan uit het peloton en naderde de kopgroep tot op een schamele twaalf seconden, maar werd toch nog ingerekend, waarna de stugge vroege vluchters met Rosenlund, Vervenne en Toupalik weer wat verder wegreden.
Nieuwe aanval Del Grosso
Op zestien kilometer van de meet kwam hun vlucht erop te zitten op de kasseien van de Manhoven, toen Del Grosso opnieuw ten aanval trok en de vluchters verkouden achterliet. De Nederlander kwam vervolgens alleen te rijden en besloot na een korte vertwijfeling toch door te trekken. In het peloton werd namelijk niet direct gereageerd, waardoor Del Grosso een kleine vijftien seconden kon wegrijden.
Op de beklimming van de Op de Kriezel kwamen Biniam Girmay, Gianni Marchand, Guillermo Silva en Jonas Rickaert nog bij Del Grosso aangesloten, waarna de vijf met een voorsprong van een kleine tien seconden aan de laatste tien kilometer begonnen. Het zou uiteindelijk niet genoeg zijn, waardoor we in Tongeren een spurt om de zege te zien kregen.
Die spurt zou nog bijzonder chaotisch worden, omdat in de laatste kilometer meerdere renners achter de hekken bij het publiek kwamen te rijden. Ondanks de chaos kreeg de koers met Fretin wel een verdiende winnaar: de Belg ging van ver zijn sprint aan en hield de concurrentie knap af.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.