woensdag 12 februari 2025 om 08:33

Olav Kooij trekt niet al te veel conclusies uit overwinningen in Tour of Oman

Video Olav Kooij is zeer goed bezig in de Tour of Oman. De renner van Visma | Lease a Bike pakte zijn tweede ritzege in de rittenkoers uit het Midden-Oosten door de tegenstand te degraderen in de sprint. “Het is geen WorldTour-niveau, maar het is wel lekker om bevestiging te krijgen”, vertelde Kooij na afloop aan WielerFlits.

“Dit komt inderdaad redelijk in de buurt van perfectie. Er waren twee kansen in deze Tour of Oman en ik heb twee keer gewonnen. Of ik zeker was op voorhand? Nee, sprinten is altijd heel hectisch. De aanloop verloopt vaak moeilijk, je moet zorgen dat je in de positie komt om te sprinten. Dat was dan ook het plan vandaag, zeker met die slotkilometers die wat omhoog liepen”, aldus Kooij.

De vraag is natuurlijk hoe je deze zeges van Kooij moet inschatten. Zelf trekt hij er niet al te veel conclusies uit. “Het is geen WorldTour-niveau, maar het is wel lekker om bevestiging te krijgen. Dit kan ik meenemen richting het voorjaar. Waar ik mezelf nu zet tegenover de andere topsprinters? Ik ben vooral met mezelf bezig, ik vergelijk me niet met de andere sprinters. Maar niemand van de topsprinters heeft zijn seizoensstart gemist. Dat is duidelijk.”

Het Jachtluipaard van Numansdorp kan nu al tevreden terugblikken op zijn eerste vijf dagen in het Midden-Oosten. “Het is een goede afwisseling hier. Vandaag was een rustige dag, maar op de klimmen wordt er wel stevig doorgereden. Het goede weer is ook aangenaam, dat zorgt ervoor dat je goed uit dit rondje komt.”

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.