Ook voor Mathieu van der Poel was het afzien tijdens ‘verschrikkelijke’ Tirreno-dag
foto: Cor Vos
donderdag 13 maart 2025 om 10:06

Ook voor Mathieu van der Poel was het afzien tijdens ‘verschrikkelijke’ Tirreno-dag

Niet alleen in Parijs-Nice werden de renners woensdag geteisterd door slecht weer, in de derde etappe van Tirreno-Adriatico zorgde een combinatie van kou en regen ook voor een slijtageslag in het peloton. Zelfs voor een Flandrien als Mathieu van der Poel was het afzien geblazen.

Op Instagram vat de renner van Alpecin-Deceuninck de dag met een korte, maar krachtige zin samen. “Het was gisteren echt een vreselijke dag”, blikt de voormalig wereldkampioen op de weg nog eens terug op de derde rit van Follonica naar Colfiorito.

Van der Poel liet zich echter niet ontmoedigen door de helse weersomstandigheden en stak in de finale nadrukkelijk zijn neus aan het venster. Op de slotklim van de dag – de Valico di Colfiorito – trok de Nederlander zelfs ten aanval, maar zonder succes. In de eindsprint raakte Van der Poel in de laatste meters ingesloten, waardoor hij niet meer aan spurten toe kwam.

“Tja, ik voelde me goed, maar de klim was niet zwaar genoeg om grote gaten te slaan”, blikte hij terug bij HLN. “In de finale wilde ik graag mee sprinten, maar ik werd ingesloten met nog 150 tot 200 meter te gaan. Daardoor moest ik even mijn aanzet onderbreken. Het is jammer, maar zo gaat het nu eenmaal in een wedstrijd.” Uiteindelijk kwam Van der Poel – net als dinsdag – binnen op plek twintig.

Vandaag volgt er mogelijk nog een kans voor de Nederlander, als de koers neerstrijkt in Trasacco. Onderweg is de Valico La Crocetta (12,4 km aan 5,6%) de zwaarste hindernis van de dag, maar na die klim is er nog 85 kilometer te gaan. Mogelijk wordt er dan alsnog om de zege gespurt.

Een must have voor alle wielerfans! Met de Black Friday deal van RIDE Magazine haal je het ideale cadeautje voor de feestdagen in huis. Voor slechts € 13,95 ontvang je de najaars- en de winter-editie in jouw brievenbus. Dat betekent meer dan 300 pagina’s aan schitterende wielerverhalen. Wacht niet te lang, want OP=OP. Bestel nu jouw magazines en verzeker je van uren leesplezier.
RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.