Pascal Ackermann haalt uit naar Madis Mihkels: “Gek geworden”
Pascal Ackermann kwam afgelopen zondag niet verder dan een zevende plaats in de massasprint in Sofia, maar dit lag volgens de Duitser niet aan zijn benen. De renner van Jayco AlUla werd naar eigen zeggen bijna van de sokken gereden door een collega-sprinter, zo vertelde hij na afloop bij Eurosport. “Het was complete waanzin.”
In de derde etappe van de Giro d’Italia gebeurde er bijzonder weinig, maar in de laatste kilometers was het weer een gedrum van jewelste voor de juiste posities, in aanloop naar de sprint. Ackermann maakte het allemaal van dichtbij mee en was na finish niet blij met het gedrag van enkele collega’s.
“Het was complete waanzin. Je maakt de hele dag niks mee, maar in de finale is het dan echt een gevecht. Je moet constant gokken en ik besloot me volledig te richten op het wiel van Paul Magnier.”
“Dat bleek de juiste keuze, maar toen reed de Est gewoon vol op me in. Ze zijn gewoon allemaal gek geworden”, briest de ervaren Duitser. “Ik ben blij dat ik mijn vel nog heb.” Ackermann doelt met ‘de Est’ op Madis Mihkels, de rappe man van EF Education-EasyPost, die uiteindelijk als vierde over de streep kwam.
Magnier barely dropped below 1000w 🤯
Paul Magnier unleashed some massive power numbers on his way to winning Stage 3 at the Giro d’Italia ahead of Jonathan Milan 💪🏼
_____
🇮🇹 #GirodItalia pic.twitter.com/B6ylZykYVg— Velon CC (@VelonCC) May 10, 2026
Op de beelden is te zien dat het er hectisch aan toegaat in de sprint, maar het bewuste incident tussen Ackermann en Mihkels is niet goed in beeld. We zien wel dat die laatste op zo’n tweehonderd meter van de finish naar rechts uitwijkt, waardoor Ackermann even de benen moet stilhouden.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.