Pauline Ferrand-Prévot trekt belangrijke conclusie na derde plek in Strade Bianche
foto: Cor Vos
zondag 9 maart 2025 om 10:28

Pauline Ferrand-Prévot trekt belangrijke conclusie na derde plek in Strade Bianche

In de UAE Tour kon Pauline Ferrand-Prévot nog niet imponeren, maar in Strade Bianche liet de inmiddels 33-jarige Française zien dat ze nog altijd veel in haar mars heeft als wegwielrenster. De renster van Visma | Lease a Bike eindigde na een aanvallende koers namelijk als derde in Siena.

Ferrand-Prévot liet zich tijdens de race nadrukkelijk zien in de spits van de koers. Met nog veertig kilometer te gaan, besloot ze haar kaarten op tafel te gooien en te reageren op een aanval van Mavi García. Dit bleek de aanzet tot een sterke kopgroep van zeven rensters. Deze elitegroep pakte binnen een mum van tijd een minuut voorsprong.

De achtervolgsters – onder aanvoering van Juliette Labous, in dienst van haar kopvrouw Demi Vollering – kwamen op een gegeven moment wel weer aansluiten. Niet veel later wisten de twee sterkste rensters (Vollering en Anna van der Breggen) in koers zich af te scheiden. Ferrand-Prévot moest even passen, maar knokte zich in de finale wel naar plek drie.

Dit is een meer dan welkome opsteker voor Ferrand-Prévot, in haar rentreejaar op de weg. “Dit is een mooi begin van het seizoen”, laat ze weten op de website van Visma | Lease a Bike. “Ik voelde me goed en de ploeg leverde geweldig werk door mij continu van voren te houden. Toen Mavi Garcia versnelde, leek het mij een goed moment om mee te gaan. Mijn doel was om met een voorsprong aan de laatste klim te beginnen, maar helaas reed de groep daarachter het gat dicht.”

Ferrand-Prévot en Vollering omhelzen elkaar – foto: Cor Vos

Meten met wereldtop
Ferrand-Prévot kon vervolgens niet mee met Vollering en Van der Breggen. “Ik zat op mijn limiet en toen ik het gat groter zag worden, focuste ik me op plek drie. Ik gaf alles wat ik had en won de sprint om plek drie. Daar ben ik heel blij mee.”

Volgens de olympisch kampioene op de mountainbike geeft deze prestatie veel vertrouwen voor de rest van het seizoen. “Nu ik weet dat ik kan wedijveren met de beste rensters, ga ik met een goed gevoel naar de volgende wedstrijden”, klinkt het.


RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.