Picnic PostNL houdt ondanks tegenvallende AlUla Tour vertrouwen in Fabio Jakobsen
foto: Cor Vos (archief)
zondag 16 februari 2025 om 11:55

Picnic PostNL houdt ondanks tegenvallende AlUla Tour vertrouwen in Fabio Jakobsen

In de voorbije AlUla Tour kwam Fabio Jakobsen niet in het stuk voor, maar dit is voor Picnic PostNL geen reden om het geweer van schouderen te veranderen in de komende wedstrijden. De Nederlander zal ook in de UAE Tour (17-23 februari) worden uitgespeeld als sprintkopman.

Met vier vlakke etappes belooft de zevende editie van de UAE Tour weer een sprintersparadijs te worden. Fabio Jakobsen zal het graag horen. De 28-jarige renner hoopt in de Verenigde Arabische Emiraten weer eens een zegegebaar te mogen maken. Jakobsen zal dan echter wel eerst moeten afrekenen met de crème de la crème van het sprintersgilde.

De snelste sprinters ter wereld kruisen de komende week namelijk de degens in de UAE Tour. Jonathan Milan, Tim Merlier, Jasper Philipsen, Olav Kooij, Dylan Groenewegen, Sam Welsford… Ze staan allemaal aan het vertrek van de zevendaagse rittenkoers.

Picnic PostNL, de ploeg van Jakobsen, heeft echter wel vertrouwen in zijn sprinter. “In de sprintetappes draait alles om het perfect afzetten van Fabio, zodat hij kan strijden om de overwinning”, geeft ploegleider Roy Curvers aan op de ploegsite. Jakobsen krijgt – met Julius van den Berg, Enzo Leijnse, Niklas Märkl, Alex Edmondson en Tobias Lund Andresen – een volledige sprinttrein tot zijn beschikking.

Oscar Onley gaat voor een goed klassement – foto: Cor Vos

Klassementsambities
De Nederlandse formatie heeft daarnaast ambities voor het algemeen klassement. Oscar Onley – eerder dit jaar al vierde in de Tour Down Under – zal de klassementshonneurs waarnemen. “Oscar is onze kopman voor het klassement, dus het is aan ons om hem de hele week goed te beschermen. In de bergetappes gaat hij voor ritwinst, waardoor hij automatisch hoog in het klassement zou komen te staan”, schetst Curvers.

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.