Puck Pieterse maakt volgende week in Nederland al haar rentree
De rustperiode na haar tweede plek in Luik-Bastenaken-Luik is voor Puck Pieterse maar heel kort. Het 22-jarige supertalent van Fenix-Deceuninck bergt haar racefiets zoals gepland even op en stapt weer op de mountainbike, de discipline waarin ze de huidige wereldkampioene is. Op vrijdag 9 mei maakt ze al haar rentree in competitie. Ze doet dan mee aan het NK Shortrace in Hapert, bevestigt Het Snelle Wiel aan WielerFlits.
De organisatie meldt dat de deelnemerslijst steeds verder vorm krijgt. Dé publiekstrekker is natuurlijk Pieterse, die in Hapert haar enige mountainbike-wedstrijd in Nederland van het jaar rijdt. Dat doet ze overigens niet als wereldkampioene, want Evie Richards pakte in Andorra afgelopen september de wereldtitel op de Shortrace; Pieterse werd vierde. Een aantal dagen later soleerde ze bij de cross country-wedstrijd (het olympische format) wel naar de regenboogtrui. Voor enthousiaste jongens en meisjes is het dus de enige kans om haar in eigen land aan het werk te zien dit jaar.
De entree van het NK is in ieder geval gratis. Naast Pieterse zie je bij de gecombineerde wedstrijd voor Elite en Beloften mannen twee mondiale talenten met Rens Teunissen van Manen en Tom Schellekens. Zij eindigden bij de eerste Wereldbeker Shortrace U23 in Brazilië begin april als zesde en zevende in de uitslag. Bij de mannen is Mathieu van der Poel overigens recordhouder met het aantal gewonnen Shortraces. Hij heeft er tien op zijn naam staan. Of MVDP ook voor twintig minuten afreist naar Hapert is nog maar zeer de vraag. Hij begint normaal een week later in het Duitse Heubach aan zijn MTB-campagne.
Uitdagend parcours
Het is de eerste keer dat dit kampioenschap plaatsvindt. Het attractieve, spectaculaire en korte format maakt sinds 2018 deel uit van de Wereldbeker-weekenden. Voorheen werd de Shortrace – een koers van een minuut of twintig op een kort en simpel parcours van 1,2 tot 1,5 kilometer – gebruikt om de startvolgorde van de eerste veertig mountainbikers op de UCI Ranking te bepalen voor de cross country-wedstrijd op de zondag. Maar vanaf 2021 heeft de Shortrace een eigen WK en ook heeft dit korte format intussen een eigen Wereldbeker-ranglijst.
Het heeft wielervereniging Het Snelle Wiel in Hapert geïnspireerd om het eerste NK Shortrace te organiseren. Decor voor dit kampioenschap is het clubterrein van de Noord-Brabantse vereniging. Het parcours is ongeveer 1,2 kilometer lang op asfalt en brede graspaden. Over de gehele lengte is het parcours drie meter breed, waardoor er alle ruimte is om in te halen. In de ronde zit met de uphill rockgarden één scherprechter met verschillende lijnen om naar boven te rijden. Een gloednieuwe jumpline maakt zijn debuut in deze wedstrijd. De finishlijn is op asfalt getrokken. Alle informatie over de wedstrijd vind je in de technische gids.
Programma NK Shortrace 2025, Hapert
16.00 uur: Open verkenning (voor die tijd niet mogelijk)
18.00 uur: Junioren vrouwen
18.40 uur: Junioren mannen
19.20 uur: U23 / Elitevrouwen*
20.00 uur: U23 / Elitemannen*
20.30 uur: Huldiging alle categorieën
* Elite / U23 Belofte rijden samen in één categorie. De KNWU reikt één trui uit en er gaat ook één uitslag naar de UCI. Voor de winnaar van het NK zijn er tevens 50 UCI-punten te verdienen.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.