‘Remco Evenepoel eerste reserve voor Ronde van Vlaanderen’
foto: Fotopersburo Cor Vos
maandag 9 februari 2026 om 09:42

‘Remco Evenepoel eerste reserve voor Ronde van Vlaanderen’

Staat de deur dan toch op een kier voor het debuut van Remco Evenepoel in de Ronde van Vlaanderen (5 april)? Het monument staat niet op het programma van de renner van Red Bull-BORA-hansgrohe, maar volgens Het Laatste Nieuws is Evenepoel wel eerste reserve in de selectie van zijn ploeg.

Volgens Het Laatste Nieuws is Evenepoel eerste reserve voor zowel de Ronde van Vlaanderen als Milaan-Sanremo, hoewel de kans op deelname aan de laatstgenoemde koers steeds kleiner lijkt. “Of ik toch niet beter Milaan-Sanremo zal rijden? Dat is een vraag van Jan Bakelants zeker? Neen. We moeten niet overmoedig worden en ons aan het plan houden. Nu blijf ik tot donderdag in Spanje met Oumi. Vrijdag vlieg ik naar Abu Dhabi voor de UAE Tour,” aldus de Belg.

Zijn debuut in de Vlaanderens Mooiste zou echter nog niet uitgesloten zijn. De Ronde volgt zeven dagen na de Ronde van Catalonië (23-29 maart), het eerste grote doel van de drievoudig wereldkampioen tijdrijden. Daarna zou hij zonder druk kunnen starten in Vlaanderen. Een beslissing hierover zou volgen na de UAE Tour (16-22 februari).

Na de UAE Tour gaat Evenepoel op hoogtestage naar de Teide op Tenerife met ploeggenoten Florian Lipowitz en Primož Roglič in aanloop naar de Ronde van Catalonië. “Nadien volgt een blok met klassiekers in de Ardennen.” Normaal gesproken zou de Amstel Gold Race (19 april) zijn eerste klassieker van het seizoen worden. Deze volgt twee weken na de Ronde van Vlaanderen.

1 Reacties
09-02-2026 11:31
Ronde van Vlaanderen is 5 april. Dat is twee weken voor de Gold Race, en niet één.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.