Remco Evenepoel wist het in Critérium du Dauphiné zeker: transfer naar Red Bull móest doorgaan
foto: fotopersburo Cor Vos
zaterdag 3 januari 2026 om 15:12

Remco Evenepoel wist het in Critérium du Dauphiné zeker: transfer naar Red Bull móest doorgaan

Red Bull-BORA-hansgrohe hengelde al een paar jaar naar de diensten van Remco Evenepoel, ondanks een doorlopend contract bij Soudal-Quick-Step. Afgelopen seizoen lukte het de Duitse ploeg om de dubbele olympisch kampioen los te weken bij zijn Belgische werkgever. In het Critérium du Dauphiné 2025 kwam bij Evenepoel zelf het besef dat hij de stap nodig had.

“Ik herinner mij een fase in de slotrit van de Dauphiné in juni”, graaft de Belg in zijn geheugen tijdens een speciale, dubbele aflevering van de Specialized-podcast. “We kwamen na heel wat klimwerk met een elitegroepje in een vallei. Ik keek rond en er zaten drie of vier jongens van Red Bull in ons groepje. En ik dacht: ‘Man, ik zit hier helemaal alleen. En zij rijden hier met vier man rond’. Dat motiveerde me enorm, toen al wetende wat er enkele maanden later zou gebeuren. Ik kon ’s avonds na de etappe maar aan één ding denken: ‘Goh, stel je eens voor dat ik zo omringd zou zijn. Dat we met zijn vijven die slotklim zouden aanvatten’.”

Bij de Duitse formatie vormt hij tijdens de komende Tour de France het kopmanschap samen met Florian Lipowitz. Met renners als Primož Roglič, Jai Hindley, Giulio Pellizzari, Aleksandr Vlasov en Daniel Felipe Martínez zijn er nog meer topklimmers aanwezig bij Red Bull. “Ik kom in een team met jongens met een enorm palmares, maar ook met jongens met een grote toekomst. Wetende dat zúlke namen – kijk bijvoorbeeld naar Primož – naast mij zullen rondrijden, motiveert me om de beste versie van mezelf op te zoeken. Ik móet gewoon klaar zijn, want er is telkens een ploegmaat in staat om mijn positie van kopman op te eisen.”

Evenepoel naast Lipowitz in die bewuste rit en net voor Maxim Van Gils – foto: fotopersburo Cor Vos

Om te reageren moet je ingelogd zijn.