Renners in Parijs-Nice tevreden met ingekorte koninginnenrit: “Denk dat het menselijk zal zijn”
De koninginnenrit van Parijs-Nice is flink ingekort. De renners moeten zaterdag in Frankrijk slechts een kleine 110 kilometer afwerken. Dat heeft te maken met de slechte weersomstandigheden. “Ik denk dat het wel menselijk zal zijn”, vertelde Oliver Naesen aan Sporza.
Naesen was na rit vier nog één van de renners die niet te spreken was over het verloop van de neutralisatie. Nu is de ervaren Belg wel tevreden: “Ik ben heel blij dat we niet moeten passeren op La Colmiane. Volgens de berichtgeving heeft het er veel gesneeuwd. We komen op hoogte aan en moeten dan niet meer naar beneden, dan is er in principe geen enkel probleem.”
“Sneeuw langs de kant van de weg is mogelijk en is koud, maar de mannen van het klassement zijn dan volle bak aan het koersen. Die zullen dus geen kou lijden. De rit is ook ingekort dus het is niet dat we 5 uur in de regen zullen zitten. Ik denk dat het wel menselijk zal zijn.”
Ook zijn landgenoot Ilan Van Wilder sprak met Sporza over de ingekorte rit. “Het zal heel koud zijn en er zal sneeuw liggen, maar de weg is vrij en het gaat bergop. Het is nog een beetje afwachten hoe het in de valleien zal zijn. Ook al is het ingekort, het zal nog altijd een hele koude dag worden.”
Negen renners stappen af
De slechte weersomstandigheden hebben wel een impact op het peloton in Frankrijk. Zo verschenen er zaterdag maar liefst negen renners niet meer aan de start. Het gaat om Cees Bol, Aimé De Gent, Juan Sebastián Molano, Arnaud Démare, Max Walscheid, Jonas Abrahamsen, Robin Froidevaux, Hugo Page en Stanislaw Aniolkowski.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.