woensdag 23 april 2025 om 10:58

Sam Oomen reserve voor Giro d’Italia: “Maar mocht het onverhoopt zo zijn, dan ben ik 100% klaar”

Interview Sam Oomen draait een volledige voorbereiding mee in aanloop naar de Giro d’Italia, maar het is de vraag of hij die ronde wel gaat rijden namens Lidl-Trek. In de Tour of the Alps vertelt de Brabander aan WielerFlits dat hij namens Lidl-Trek op de reservelijst staat voor de Ronde van Italië. “Ik zou liegen als ik zou zeggen dat het mij niet uitmaakt om de Giro niet te rijden”, geeft hij aan.

In de tweede etappe van de Tour of the Alps, waarin Michael Storer een dubbelslag sloeg, was Oomen tot diep in de finale nog onderdeel van de favorietengroep. Pas aan de voet van de laatste beklimming van de dag (Telves di Sopra, 4,2 km aan 7%) stuurde hij uit, nadat hij kopman Giulio Ciccone had afgezet. “Het voelde heel wisselend tot nu toe”, blikt hij terug op de eerste dagen in de Italiaanse Alpen.

“Ik kom net terug van hoogte en dat is altijd een shock voor het lichaam. De openingsrit was stiekem al een zware en slopende dag, en als je als ploeg controleert is dat sowieso pittig”, doelt Oomen op de controle die Lidl-Trek in handen nam vanwege de leiderstrui van Ciccone. “Ik voel mij zeker niet slecht, maar ik heb ook nog geen topgevoel.”

Als we vragen wat het doel van de hoogtestage was, zoekt Oomen naar de juiste woorden. Gaat hij de Giro rijden? “Nee… Nou, hoe moet je het zeggen? Ik ben reserve voor de Giro, dat in ieder geval. Maar evengoed is een hoogtestage een goede voorbereiding op deze wedstrijd en de Ronde van Romandië volgende week, en alles wat nog komen gaat. En mocht het onverhoopt zo zijn dat ik toch naar de Giro zou gaan, dan ben ik wel 100% klaar ervoor”, geeft hij aan.

“Ik denk dat ik zou liegen als ik zou zeggen dat het mij niet uitmaakt om de Giro niet te rijden. Ik zou hem heel graag hebben gereden”, aldus de 29-jarige klimmer. “Zeker ook met Cicco, nadat we drie weken samen op hoogte hebben gezeten. Hier doe je toch een soort generale repetitie, dus het zou supergaaf zijn. Anderzijds moet ik ook zeggen dat ik het mooi vind om hier en volgende week in Romandië – met Tao Geoghegan Hart – te rijden en die zo goed mogelijk te ondersteunen.”

Op zoek naar ‘dat’ gevoel
“Ik vind het heel moeilijk om aan te geven wanneer ik tevreden kan zijn na deze week”, geeft Oomen aan over de Tour of the Alps. “Ik denk dat dat een bepaald gevoel is, dat is een eindbalans die je opmaakt aan de hand van verschillende ritten. Dat je het gevoel hebt dat er groei inzit en dat je een stap beter bent geworden. En echt dat je hebt bijgedragen aan successen of uitslagen van de ploeg. Tot nu toe denk ik dat we niet mogen klagen.”

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.