Scheldeprijs heeft eindelijk een nieuwe winnares: Elisa Balsamo klopt Charlotte Kool in Schoten
De Scheldeprijs is woensdagmiddag gewonnen door Elisa Balsamo. De renster van Lidl-Trek bleef in Schoten Charlotte Kool nipt voor. Chiara Consonni mocht als laatste renster mee het podium op.
Woensdag stond pas de vijfde Scheldeprijs voor vrouwen op het programma. Een massasprint lag in de lijn der verwachting, aangezien de vier eerdere edities allemaal werden gewonnen door Lorena Wiebes in een sprint. Zonder Wiebes aan het vertrek dit jaar, was het toch nog even afwachten hoe de koers zich deze keer zou ontvouwen, zeiden ook de aanwezige rensters voor de start van de wedstrijd.
Spannende strijd tussen kopgroep en peloton
In de openingsuren zagen we een aanval van Amelia Tyler en Allison Mrugal, die lange tijd met een voorsprong van enkele minuten op het peloton de koers kleurden. Richting de finale kregen de Ierse en de Amerikaanse gezelschap van acht andere rensters die op 24 kilometer van de meet uit het peloton waren ontsnapt. Daartussen een aantal grote namen, waaronder Zoe Bäckstedt, Saray Roy, Anna Henderson, Scarlett Souren, Julie De Wilde, Femke Gerritse en grote aanstichtster Marie Schreiber.

foto: Cor Vos
Met een voorsprong van om en nabij de achttien seconden ging het tiental de laatste kilometers van de koers in. De strijd tussen het peloton en de kopgroep bleef lange tijd spannend, maar met nog twee kilometer te gaan zou duidelijk worden dat we in Schoten toch echt weer een massasprint om de overwinning zouden krijgen.
De troepen van Lidl-Trek kregen sprintster Balsamo de laatste honderden meters in beste positie, maar uiteindelijk was het Kool die de sprint aanging en aan het langste eind leek te trekken. In de laatste meters stak Balsamo Kool echter alsnog voorbij, waardoor zij na vier keer Wiebes de nieuwe winnares is van deze sprintkoers.
🚴🇧🇪 | De dappere vluchters redden het net niet en dus gaan we toch weer gewoon sprinten in Schoten. Elisa Balsamo wordt perfect gebracht en wint de Scheldeprijs voor Charlotte Kool.
📺 Stream koers op HBO Max pic.twitter.com/sWzDqkxSGq
— Eurosport Nederland (@Eurosport_NL) April 9, 2025
Om te reageren moet je ingelogd zijn.