Slecht nieuws: Alec Segaert kampt met ‘slapend gevoel’ in benen in tijdritpositie
Foto: Fotopersburo Cor Vos
woensdag 20 mei 2026 om 13:17

Slecht nieuws: Alec Segaert kampt met ‘slapend gevoel’ in benen in tijdritpositie

Echt slecht deed hij het niet, met een zestiende plaats op 167 deelnemers, maar natuurlijk had Alec Segaert meer verwacht van zijn tijdrit in de Giro d’Italia. Achteraf had hij wel een verklaring waarom het niet liep zoals het moest.

Spannend was het wel, die 42 kilometer naar Massa tegen de klok. Na jaren op een Orbéa te hebben gereden bij Lotto-Intermarché, was het zijn eerste tijdrit in de kleuren van Bahrain Victorious en dus ook zijn eerste op zijn nieuwe Bianchi-fiets. “Deze tijdrit is mijn eerste grote persoonlijke doel van deze Giro. Sowieso is het een goede test om in deze tijdrit om eens alles te geven en te zien waar ik sta. Het doel is gewoon een goed gevoel aan die tijdrit overhouden”, klonk het vooraf aan onze microfoon.

“Op training ben ik er alleszins content van. Het comfort zit goed, maar we moeten nog zien of het ook presteert in wedstrijden en of ik er mijn volle kracht op kwijt kan. Daarom is een lange tijdrit hier ook gewoon een goede test.”

Alleen, dat goede gevoel had Segaert dus absoluut niet. Dat hij meer dan drie minuten zou verliezen op Filippo Ganna lag niet binnen het verwachtingspatroon. “Net als vorig jaar kwam die miserie met mijn positie op de fiets terug”, verklaart Segaert bij Sporza.

Daarom zit hij nog met meer vraagtekens dan voor de start. “Het slapende gevoel dat ik in mijn been had, vooral op de lange rechte stukken, was op training eigenlijk weg. Dat het nu tijdens een wedstrijd terugkomt, is ambetant. Of er ergens iets gekneld is? Dat was wat we ook dachten. We hebben er heel wat voor gedaan om te proberen dat weg te krijgen. Ik leek op de goeie weg, maar jammer genoeg is het nu terug.”

Segaert heeft enkel last in zijn tijdritpositie, terwijl hij juist in het tweede deel van zijn seizoen de focus op tijdritten wilde leggen. Het is nu afwachten of hij en de performance stafleden van Bahrain Victorious een oplossing vinden tegen de Ronde van Zwitserland en het BK tijdrijden, waar Segaert de volgende ritten in de klok zal afleggen. In afwachting probeert hij, na een straf voorjaar, nog een rit in lijn te winnen na een vlucht.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.