Tibor Del Grosso (3e) raakt ingesloten in eindsprint: “Dat is wel een beetje jammer”
Geen twee op een rij voor Tibor Del Grosso in de Ronde van Turkije. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed wel een snelle sprint in Marmaris, maar moest in de laatste meters van te ver komen en werd zo derde. “Met nog 700 of 800 meter te gaan raakte ik serieus ingesloten”, zei hij na afloop van de tv-uitzending tegen interviewer Jeff Quenet.
“Het is zeker een mooie sprint. Ik denk dat het een zwaardere etappe was dan die van gisteren. Ik heb het best goed gedaan, waar ik erg blij mee ben”, is Del Grosso vooral tevreden met zijn prestatie. “Ik voelde me nog steeds goed en ik kon ook vandaag voor de overwinning strijden, maar ik raakte met nog 700 of 800 meter te gaan flink ingesloten.”
“Ik moest zo mijn eigen lead-out verzorgen en dat was niet makkelijk. Dat ik dan alsnog dicht bij de zege kom, is best mooi. Het is alleen wel een beetje jammer dat het geen nieuwe overwinning is. Ik ga deze week niet voor een klassement, dus vandaag reden we vooral met de etappewinst in gedachten.”

Del Grosso (rechts) met winnaar Lev Gonov en Lander Loockx op het podium – foto: Cor Vos
Del Grosso was dinsdag goed te herkennen in het peloton, aangezien hij als leider in de blauwe trui mag rondfietsen. “Het is echt gaaf om de turquoise trui te mogen dragen. Het is een mooie koers, een grote wedstrijd, en het is fijn om aan de leiding te staan.”
“Ik voelde me een beetje bekeken toen de tv-camera’s me in het peloton wisten te spotten”, reageert hij met een kwinkslag. “Ik heb het goed gedaan, denk ik, dus dan is het oké. Misschien kan ik morgen weer goed voor de dag komen, maar dan is het waarschijnlijk toch te steil”, doelt de Nederlander op de zware slotklim (9,1 km à 9,7%) naar Kiran.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.