Tour de France 2025: Voorbeschouwing etappe 11 naar Toulouse
Sprinten met Philipsen of aanvallen met MVDP? - foto: Cor Vos
Youri IJnsen
JulianDubbeld
vrijdag 9 mei 2025 om 09:00

Tour de France 2025: Voorbeschouwing etappe 11 naar Toulouse

Deze etappe is een dubbeltje op alle drie z’n kanten. De Tour de France 2025 gaat daags na de eerste rustdag verder met een uitnodigende etappe voor aanvallers. De vroege vlucht heeft een kans van slagen, puncheurs kunnen vanuit het peloton in de finale het verschil maken óf de beste sprinters overleven. Wat gaan we beleven? WielerFlits blikt vooruit!

Parcours

De dag na de rustdag staat een etappe van en naar Toulouse op het programma. Hoewel het routeboek een vlakke etappe aangeeft, knipogen twee fikse kuitenbijters in de laatste vijftien kilometer verleidelijk naar aanvallers. De ASO heeft weer een finish gevonden die jongens als Mathieu van der Poel en Wout van Aert uit hun kot moet lokken.

De elfde rit in de Tour de France 2025 is bijna een opwarmertje voor het geweld wat later in de week nog volgt. De etappe heeft een lengte van slechts 154 kilometer en heel stiekem zullen er renners zijn die er een tweede rustdag van maken. Het parcours blijft woensdag grotendeels vlak, waardoor je in de finale relatief makkelijk kan laten lopen om alsnog ruim op tijd binnen te komen. Maar vanaf Corronsac is het in het laatste uur constant draaien en keren en gaat het op en af. Materiaalpech is in deze fase funest.

Langs de Garonne-river maakt het peloton nog een lusje voor ze het centrum van de oude Franse stad inrijden. De renners rijden dan onder meer over de Côte de Vieille-Toulouse (1,5 kilometer à 6,7%) en de Montée Pech David (900 meter à 9,1%). Die laatste ligt op acht kilometer van de meet in het centrum van Toulouse. De finish vindt plaats aan de Boulevard Lascrosses, waar de Tour de France in 2019 ook eindigde: toen won Caleb Ewan na een fotofinish van Dylan Groenewegen. Nu is het nog maar de vraag of we een echte massasprint gaan krijgen.

Woensdag 16 juli, etappe 11: Toulouse – Toulouse (155 km)
Start: nog in te vullen
Finish: nog in te vullen


Favorieten

Dit onderdeel vullen we aan in de aanloop naar deze etappe.

Favorieten volgens WielerFlits
****
***
**
*

Deelnemerslijst (WielerFlits, powered by CyclingFlash)
Website organisatie


Weer en tv

De weersverwachting en de exacte uitzendtijden van de tv-uitzending voegen we op een later moment toe.


POLL (Dit onderdeel vullen we aan in de aanloop naar deze etappe.)

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.