Twee Nederlandse ‘wolven’ in Ronde van Vlaanderen
Video Liefst dertien malen wonnen de ‘wolven’ van Patrick Lefevere de Ronde van Vlaanderen. Sinds de zege van 2021 draagt het collectief van Soudal – Quick Step niet meer de favorietenrol in ‘Vlaanderens Mooiste’. In Brugge starten in de hoogmis in de kleuren van de voormalige ploeg van Lefevere blijft bijzonder. Zeker ook voor de twee Nederlanders Pascal Eenkhoorn en Pepijn Reinderink.
Op het hoofdkantoor van sponsor Safety Jogger in Oudenaarde krijgt Pepijn Reinderink de vuurdoop op de persconferentie. De tweede vraag die wordt afgevuurd op alle renners op het podium is voor de 22-jarige renner uit Almelo. Of hij al stress kent voor zijn debuut in de Ronde van Vlaanderen? “Gezonde spanning”, benadrukt hij zijn gemoedstoestand.
Reinderink vormt samen met Pascal Eenkhoorn de Nederlandse inbreng in het achttal van ‘The Wolfpack’ voor Vlaanderen. Het is voor de vijfde maal dat Eenkhoorn aan de start staat: “Maar een start in Brugge is nieuw voor mij. Dat gaat een bijzondere ervaring worden. Zeker in de kleuren van Soudal – Quick Step, een team met zoveel succes in deze koersen dat in België nog altijd ongekend populair is.”
Gesprekken over vroeger
De ploeg start dit jaar zonder uitgesproken kopman. Er zal vooral gekeken worden naar routinier Yves Lampaert, de Deen Capser Pedersen en het jonge talent Paul Magnier.
Reinderink zag in de aanloop naar de E3 Saxo Classic zijn naam op de longlist voor de Ronde van Vlaanderen komen. Reinderink: “In die koers vielen een aantal jongens van ons, waarbij Dries van Gestel zijn pols brak. Die avond kreeg ik het nieuws dat ik me klaar kon maken voor dé Ronde. Dat is iets waar ik dit jaar eigenlijk nog niet over had durven dromen.”
Natuurlijk merken beide Nederlanders de ‘legacy’ die deze ploeg in het Vlaamse voorjaar heeft. “In de bus, met het personeel en op de massagetafel wordt er veel gesproken over die succesvolle jaren. Bij iedereen in dit team leeft de Ronde van Vlaanderen enorm”, zegt Eenkhoorn.
Het rijke verleden van de ploeg voelt Reinderink in alle wedstrijden waar ze aan de start staan: “Maar binnen het team heeft nu iedereen het over dé week van de waarheid.”
Jarenlang was Quick Step immers dé te kloppen ploeg op de Vlaamse wegen. Tegenwoordig zetten Mathieu van der Poel en Tadej Pogacar de norm en is het Belgische team niet meer dan een outsider.
Eenkhoorn: “Het wordt lastig koersen voor ons. Mathieu en Tadej schromen er niet voor om op 80 kilometer voor de streep al te gaan. We moeten realistisch zijn dat wij niet de renners hebben om die mannen te volgen. Wij zullen moeten anticiperen. Al is dat iets waar iedereen op die twee na mee bezig is. Iedereen wil mee zijn met de vroege vlucht en dan kun je net als in Dwars door Vlaanderen geen vroege vlucht krijgen.”
Vroege vlucht?
Hij vervolgt: “We hebben de pech dat Magnier niet honderd procent is door een aantal valpartijen. Ik denk dat het voor een aantal van onze renners vooral ook ervaring opdoen is met het oog op de toekomst.”
Eenkhoorn is vooral benieuwd wat Visma | Lease a Bike als collectief gaat proberen. “We zagen al dat zij in Dwars door Vlaanderen gegroepeerd willen rijden. Met de hoeveel wind die voor zondag wordt voorspeld zullen zij zeker gaan proberen om Van der Poel en Pogacar ietwat te isoleren.”
Soudal – Quick Step zal zonder uitgesproken kopman van start gaan, waarbij iedereen een vrije rol krijgen. Mee gaan in de vroege vlucht is dan ook iets dat Eenkhoorn en Reinderink als opdracht mee krijgen.
“We hebben in de E3 Saxo Classic met Casper Pedersen gezien hoe ver je kunt komen door goed te anticiperen”, geeft Reinderink aan. “Dat is dan ook de boodschap die iedereen mee krijgt. Natuurlijk probeer ik mee te springen, maar anders zal ik me inzetten om de jongens die normaal het verst mee kunnen komen goed af te zetten voor de belangrijke stroken. Voor mij was het al een droom om een profcontact bij Soudal – Quick Step af te dwingen. Nu ook in het achttal van de Ronde van Vlaanderen te zitten, dat is wel iets.”
Om te reageren moet je ingelogd zijn.