Van ritzege naar opgave: Caleb Ewan verlaat na enige sprintkans Ronde van het Baskenland
Caleb Ewan snelde dinsdag nog op overtuigende wijze naar de zege in de Ronde van het Baskenland, maar maakt inmiddels geen deel meer uit van het Basische peloton. De Australische sprinter verschijnt vandaag niet aan de start van de derde etappe naar Beasain.
De 30-jarige renner keert ‘in het kader van zijn verdere wedstrijdprogramma’ terug naar huis, zo laat zijn ploeg INEOS Grenadiers weten via sociale media. Ewan had de komende dagen al niet veel te zoeken in de Ronde van het Baskenland, aangezien er nog vier lastige etappes op het menu staan, met heel wat hoogtemeters.
Ewan kreeg dinsdag wel een spaarzame kans om voor de zege te sprinten. De Australiër van INEOS Grenadiers voelde dan ook wel de nodige druk – zo vertelde hij na afloop – maar wist het werk van zijn ploeggenoten met verve af te ronden.
Caleb Ewan won’t start today’s third stage of the Itzulia Basque Country.
As part of the management of his race programme, he’s returned home. pic.twitter.com/5ER1sz5l4t
— INEOS Grenadiers (@INEOSGrenadiers) April 9, 2025
De sprinter rekende in finishplaats Lodosa ogenschijnlijk eenvoudig af met Luca Van Boven en Bastien Tronchon. Ewan boekte zo op overtuigende wijze zijn tweede zege van 2025 – na winst in de Settimana Internazionale Coppi e Bartali – en de 65ste profoverwinning uit zijn carrière.
Jaar | Team |
---|---|
2025 | Ineos Grenadiers |
2024 | Team Jayco AlUla |
2023 | Lotto Dstny |
2022 | Lotto Soudal |
2021 | Lotto Soudal |
2020 | Lotto Soudal |
2019 | Lotto - Soudal |
2018 | Mitchelton - Scott |
2017 | Orica - Scott |
2016 | ORICA BikeExchange |
2015 | Orica-GreenEDGE |
2014 | Orica-GreenEDGE |
Om te reageren moet je ingelogd zijn.