BinckBank Tour 2018 start in Heerenveen
De komende editie van de BinckBank Tour zal op 13 augustus van start gaan in Heerenveen. De laatste keer dat de rittenkoers Friesland aandeed, was twee jaar geleden. In het restant van de ronde grijpt de organisatie terug op enkele vertrouwde aspecten, bevestigt de organisatie.
Op 12 augustus zal in Bolsward – net als in 2016 – de ploegenpresentatie plaatsvinden. Vervolgens zullen de renners in Heerenveen aan de veertiende editie van de BinckBank Tour beginnen, om uiteindelijk via enkele beroemde Elfstedentocht-gemeentes aan te komen in Bolsward.
Een dag later zal het klassement voor een eerste maal worden opgemaakt met een 13 kilometer lange individuele tijdrit in en rond Venray. Op woensdag wijkt het peloton naar Aalter uit voor een start in België, waarna de renners koers zullen zetten naar Antwerpen. In rit vier rijdt het peloton vervolgens van Blankenberge naar het inmiddels vertrouwde Ardooie, waar Peter Sagan vorig jaar wist te zegevieren.
Heuvels in het slot
Na een heuvelachtige vrijdagetappe van Sint-Pieters-Leeuw naar Lanaken, volgen in het weekend de Limburgse en Vlaamse heuvels. Op zaterdag moeten de renners van Riemst naar Sittard-Geleen (Tom Dumoulin Bike Park), in een rit over de nodige heuvels. De afsluitende etappe wordt in gang geschoten aan het Lacs de l’Eau d’Heure, terwijl de finishstreep traditioneel wordt getrokken op de Vesten, voor de eigenlijke klim van de Muur van Geraardsbergen.
Organisator Nick Van den Bosch is verheugd met het gepresenteerde traject. “Het parcours staat ook nu weer helemaal in het teken van onze filosofie: een perfecte rittenwedstrijd aanbieden voor de echte ‘klassieke’ renner. Vooral in het slotweekend kunnen de toppers van het klassieke voorjaar hun stempel op de wedstrijd drukken. Met de Gouden Kilometer zorgen we er bovendien voor dat in elke rit de koers op 20 kilometer van de streep al losbarst. Ook dit jaar kijken we weer uit naar een tour vol verrassingen”, zegt hij.
BinckBank Tour 2018, Rittenschema
13 augustus – Etappe 1: Heerenveen – Bolsward
14 augustus – Etappe 2: Venray (individuele tijdrit)
15 augustus – Etappe 3: Aalter – Antwerpen
16 augustus – Etappe 4: Blankenberge – Ardooie
17 augustus – Etappe 5: Sint-Pieters-Leeuw – Lanaken
18 augustus – Etappe 6: Riemst – Sittard-Geleen
19 augustus – Etappe 7: Lacs de l’Eau d’Heure – Geraardsbergen
2015-16: Bolsward
2010: Steenwijk
2006: Wieringerwerf naar Hoogeveen (door Friesland)
Edit: zes provincies, waarvan de ene (Utrecht) voor het laatst in 2011 (tijdrit Amersfoort) en alleen Noord-Brabant en Limburg regelmatig.