Verrassing: Kasper Asgreen is op tijd fit voor Parijs-Roubaix
Kasper Asgreen zou eigenlijk niet meer in actie komen dit voorjaar, maar de Deen staat komende zondag toch gewoon aan het vertrek van Parijs-Roubaix. De 30-jarige coureur is opgenomen in de definitieve selectie van zijn ploeg EF Education-EasyPost.
Asgreen kreeg voor de belangrijkste voorjaarsklassiekers te kampen met een virale infectie en moest aanvankelijk een kruis maken over zijn gehele voorjaarscampagne. “Maar zijn herstel verliep beter dan verwacht”, laat de ploeg nu weten in een perscommuniqué. “Kasper voelt zich weer goed op de fiets en wilde graag naar Frankrijk komen om een rugnummer op te spelden en zijn kracht en ervaring te delen met zijn teamgenoten.”
De klassiekerspecialist – in het verleden al winnaar van de Ronde van Vlaanderen en de E3 Saxo Classic – kan niet wachten op de Hel van het Noorden. “Ik ben nu een paar weken bezig om mijn trainingen weer op gang te krijgen. Ik heb mijn aantal trainingsuren inmiddels kunnen opschroeven en vorige week heb ik de intensiteit wat opgevoerd”, geeft hij aan. “Voor zondag heb ik niet zulke hoge verwachtingen, maar ik ben erg blij dat ik er toch bij kan zijn en de klassiekers niet helemaal misloop.”
Wegkapitein
“Ik ga over de kasseien scheuren en de jongens zo lang mogelijk ondersteunen”, vervolgt Asgreen. “We hebben een paar jonge renners in de selectie. Colby (Simmons, red.) komt net van de opleidingsploeg en ik hoop dat ik hem goede raad kan geven. Parijs-Roubaix is een unieke wedstrijd. Het vraagt echt iets bijzonders van de hele ploeg, van de renners tot de mecaniciens en personeel langs de kant van de weg.”
Asgreen maakte deze winter de overstap van Soudal Quick-Step naar EF Education-EasyPost. In het Openingsweekend reed hij zich allesbehalve in de kijker en daarna in Parijs-Nice ging het van kwaad naar erger. Asgreen kwam niet meer aan de start van de tweede rit door ziekte. Dit bleek het begin van een moeilijke periode, waarin hij dus moest passen voor onder meer Milaan-San Remo, de E3 Saxo Classic en de Ronde van Vlaanderen.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.