Visma | Lease a Bike hoopt op groei bij Van Aert gedurende Giro: “Komen nog veel kansen”
Wout van Aert begon nog met een tweede plaats aan de Giro d’Italia, maar de tijdrit en etappe drie verliepen teleurstellend. Bij Visma | Lease a Bike wijzen ze op de door ziekte verstoorde voorbereiding van de Belg. En zien ze de komende drie weken nog genoeg kansen voor Van Aert, mits hij zijn goede benen terugvindt.
“We moeten realistisch zijn wat betreft Wout”, zei Marc Reef nog voor de derde etappe tegen Cyclingnews. “Vooral vanwege het feit dat zijn aanloop naar de Giro niet perfect was (Van Aert had lang last van een virale infectie, red.).”
“Maar we weten ook dat deze wedstrijd drie weken lang is. Er komen nog veel meer kansen, zolang hij de tijd krijgt om te groeien in de koers en niet elke dag tot de limiet moet gaan. Op dag één moest hij vechten en voelde hij dat er iets mogelijk was, dus hij ging ervoor. Daar zagen we de gevolgen van op dag twee. Hopelijk kan hij, met de rustdag, juist een meer stijgende lijn te pakken krijgen en gaan we nog veel meer van hem zien.”
Lead-out
Dinsdag zal Van Aert een rol als lead-out krijgen voor Olav Kooij. Nu de ronde verdergaat in Italië, krijgen de pure sprinters namelijk hun eerste kans in een vlakke etappe naar Lecce. “Ik denk dat het verleden al heeft laten zien dat de combinatie van Olav en Wout behoorlijk goed werkt, als je kijkt naar de Ronde van Groot-Britannie of de Clásica Almeria van vorig jaar. Het is vooral belangrijk dat we Kooij samen met Wout in positie brengen voor de sprints. Als dat lukt, maakt het een groot verschil”, aldus Reef.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.