José Joaquín Rojas heeft de Ronde van Spanje moeten verlaten. De Spanjaard van Movistar kwam tijdens de twintigste etappe hard ten val.
Rojas maakte vandaag deel uit van de vroege vlucht. Hij smakte in een afdaling tegen de grond en gleed vervolgens, onder de vangrail door, naar de kant van de weg. Daar bleef Rojas lange tijd stil liggen, waarna de onvermijdelijk opgave volgde.
Movistar is nog met acht renners over na het wegvallen van Rojas. De ploeg beschikt met Nairo Quintana over de leider in het klassement.
Update
De schade is niet gering voor de Spaanse kampioen op de weg. Rojas heeft bij zijn crash een open scheenbeenbreuk en een gebroken kuitbeen opgelopen. Op zijn Twitter heeft de Movistar-coureur een foto geplaatst van zijn open wond. Waarschuwing: deze kan als schokkend ervaren worden.
14 Reacties
Gebroken enkel volgens zijn ploegleider op Spaanse TVE
hopelijk is het enkel dat. Maar ik hoop nog meer dattie gewoon terug kan komen.
Jammer dat ie Madrid niet haalt, wat was die sterk zeg deze ronde.
die was inderdaad erg sterk zeg. ook in de bergen, jammer dat ie het niet heeft uit kunnen rijden
Edit redactie: Niet doen
Jeuzes, hopen dat ie hersteld! Leuke renner als hij de goede koersen kiest.
Wat doet die wagen ook midden in de kopgroep??????
Oei, dat is een stevige blessure. Dat wordt maandenlang revalideren. Vol met zijn been een steunpaal van de vangrail geraakt.
Wel een beetje een partypooper na zo’n goede Vuelta van de telefoonploeg.
Val wordt mijns inziens mede veroorzaakt door die auto. Rojas kan nu ideale lijn niet volgen.
Inderdaad wat doet die auto daar
Door dat koekblik moest hij eerst uitwijken naar links en daarna te scherp naar rechts sturen. Hij is wel in één keer zijn voorwiel kwijt, het kan dat er iets op de weg heeft gelegen.
Dit ongeluk toont weer eens aan hoe tweewieler-onvriendelijk vangrails zijn. Op veel plaatsen, waar meer verkeer is, zitten er platen tegenaan geschroefd opdat je ertegen aan schijft in plaats van er onder door en je dus tegen een staander aan kan klappen.
Is ook de grote boosdoener bij motorongelukken.
Vallen op zich is niet erg en in mijn ogen zelfs belangrijk dat je “met regelmaat” valt waardoor je als het ware geoefend raakt en geen target fixation krijgt in een noodsituatie en je juist op die boom of paal afgaat (waar je naar kijkt ga je naar toe). Die profs kunnen allemaal goed vallen.
Alleen dit soort ongelukken is alleen helaas niets aan te doen, maar wat wil je als de vangrails alleen voor de veiligheid van koekblikken is en voor tweewielers als een patatsnijder fungeert.
@DonQuijote
Quote: "in mijn ogen zelfs belangrijk dat je “met regelmaat” valt (…)"
Quote: "Die profs kunnen allemaal goed vallen".
Zelden zoveel onzin gelezen in 1 post.

Je klinkt alsof je alleen achter de PC 'fietst'… Man man man
Zoo flinke wond!!!! Heftig zeg. Lange tijd revalideren, gelukkig is het seizoen bijna over.
@Coldeportes
Op de man spelen mag dat hier op Wielerflits?
Weerleg eens wat ik zeg, als je wil..