Wout van Aert rijdt weer Strade en San Remo: “Van Omloop tot Roubaix wil ik er staan”
foto: Visma | Lease a Bike / Bram Berkien
dinsdag 13 januari 2026 om 13:45

Wout van Aert rijdt weer Strade en San Remo: “Van Omloop tot Roubaix wil ik er staan”

Update Wout van Aert begint zijn seizoen in Omloop Het Nieuwsblad. Hij is inmiddels terug op de fiets en trainde dinsdagmorgen met een klein deel van het team mee in Spanje. Wel kan hij nog altijd niet lopen. Het voorjaar is voor de 31-jarige Belgische kopman van Visma | Lease a Bike opnieuw het belangrijkste doel, terwijl hij in het najaar als mede-kopman naar Vuelta a España 2026 gaat.

“In het voorjaar wil ik er staan van Omloop Het Nieuwsblad tot en met Parijs-Roubaix. Ik wil me overal laten zien en elke kans grijpen die zich aandient”, zegt Van Aert. “In tegenstelling tot vorige seizoenen sta ik opnieuw aan de start van de Italiaanse klassiekers Strade Bianche en Milaan-San Remo. Na mijn overwinning in Siena tijdens de afgelopen Giro d’Italia besefte ik dat Strade Bianche, ondanks de parcourswijzigingen, nog altijd goed bij mijn kwaliteiten past. Ik vind dat Strade Bianche en Milaan-San Remo tot de mooiste wedstrijden van het seizoen behoren, dus ik wil ze komend jaar absoluut niet missen.”

Tour en Vuelta
Uiteraard blijven Monumenten als de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix en Milaan-San Remo de belangrijkste doelen van het seizoen voor de Belg, maar ook later in het jaar heeft hij met de Tour de France, de Vuelta a España en het WK in Canada een aantal belangrijke afspraken. “Als ik naar het parcours van de Tour kijk, spreekt de ploegentijdrit me meteen erg aan. Mijn eerste Tour in 2019 had als tweede etappe een ploegentijdrit in Brussel en die wonnen we. Daar denk ik nog altijd met veel plezier aan terug. Voor komend seizoen beschikken we over een sterke selectie en zie ik bovendien enkele kansen om zelf voor ritwinst te gaan.”

“In de Vuelta heb ik nog een rekening openstaan”, grijnst Van Aert, die in 2024 moest opgeven na zijn beruchte val op zijn knie. Hij was toen leider in het punten- en bergklassement. “Het was een pijnlijke exit, maar ik keer er met veel motivatie terug. Met de ploeg kunnen we daar zeker iets moois bereiken. Daarnaast spelen de wereldkampioenschappen in Canada al lange tijd door mijn hoofd. Ik zie de Vuelta als een ideale voorbereiding om daar op mijn best te zijn. Een monument winnen in 2026 zou de kers op de taart zijn in mijn carrière, maar bovenal hoop ik een consistent seizoen te kunnen rijden. De afgelopen jaren kenden hun ups en downs, dus ik droom vooral van een zorgeloos seizoen. Dan zullen de resultaten vanzelf volgen.”

Update (15.27 uur):

Mogelijk worden nog twee wedstrijden toegevoegd aan het programma van Wout van Aert voor 2026. De 31-jarige renner van Visma | Lease a Bike denkt er namelijk nog over na om ook te starten in Kuurne-Brussel-Kuurne en de E3 Saxo Classic, laat hij weten aan WielerFlits. De organisatie van de E3 Saxo Classic heeft zelf de deelname van Van Aert al aangekondigd via sociale media.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.