Zand erover? Lucinda Brand komt nog eens terug op ‘WK-akkefietje’ met Fem van Empel
Brand en Van Empel op het WK in Liévin - foto: Cor Vos
zondag 9 februari 2025 om 18:54

Zand erover? Lucinda Brand komt nog eens terug op ‘WK-akkefietje’ met Fem van Empel

Lucinda Brand was not amused na het WK veldrijden in het Franse Liévin. De Nederlandse renster kwam na een spannende slotronde als tweede over de streep achter Fem van Empel, maar wees na afloop met een beschuldigende vinger naar haar landgenote. Ze stelde dat de winnares haar de hekken in had gereden. Brand wil dit nu – een week later – wat rechtzetten.

“Ik ben op dit moment gewoon heel chagrijnig”, begon een hevig teleurgestelde Brand bij Sporza, vlak na de razendspannende slotfase van het WK. “Het was een heel mooie wedstrijd en we waren ontzettend aan elkaar gewaagd. Iedereen weet dat Fem op de laatste strook normaal gezien sterker was geweest dan ik.”

“Ik weet niet wat ik ervan moet vinden om dan iemand de hekken in te rijden. Als ik eerlijk ben, vond ik dat er op het EK ook al een rare actie was. Dat hoorde er misschien net een beetje bij, maar dit vond ik echt niet kunnen.” Brand wilde niet zeggen dat ze zonder het vermeende manoeuvre van Van Empel wel had gewonnen. “Maar dan had ik er wel meer vrede mee gehad. Ik vind het gewoon jammer dat het nodig is.”

Reflectie
We zijn nu een week verder, maar er moet Brand nog iets van het hart. “Wat een beetje wegvalt in de emotie en commotie, is dat het manoeuvre er niet voor zorgde dat ik niet won”, zei ze na de Superprestige Middelkerke in gesprek met In de Leiderstrui. “Want ook als dat moment niet was gebeurd, had ze me verslagen. Omdat ze net in die laatste halve ronde wat meer overhad dan ik.”

Een balende Brand feliciteert wereldkampioene Van Empel – foto: Cor Vos

Hoe kijkt de renster van Baloise Trek Lions nu terug op haar WK? “Er zijn natuurlijk altijd dingen achteraf waar je van denkt: was ik zus of was ik zo. Maar dat kan niet meer anders, want het is al voorbij. Dat kan je op dat moment niet helemaal uitschakelen, maar na een nacht houdt dat ook wel op.”

“Dan is het vooral een kwestie om je lessen daaruit te trekken. Om ervoor te zorgen dat dat niet nog eens zal gebeuren. En dat je het probeert mee te nemen naar de andere momenten”, aldus Brand.

Een must have voor alle wielerfans! Met de Black Friday deal van RIDE Magazine haal je het ideale cadeautje voor de feestdagen in huis. Voor slechts € 13,95 ontvang je de najaars- en de winter-editie in jouw brievenbus. Dat betekent meer dan 300 pagina’s aan schitterende wielerverhalen. Wacht niet te lang, want OP=OP. Bestel nu jouw magazines en verzeker je van uren leesplezier.
RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.