Zorgen bij Nils Eekhoff om genoeg voeding
Het gaat naar omstandigheden oké met Nils Eekhoff. De 27-jarige renner van Picnic PostNL kwam vorige week in de derde etappe van de AlUla Tour, in voorbereiding op de massasprint, hard in botsing met een lantaarnpaal. Hij is inmiddels weer in Nederland, maar de gebroken kaak die hij overhield aan zijn crash baart hem wel zorgen, vertelt hij aan WielerFlits.
Volgens Eekhoff is de pijn wel te overzien. “Het voelt alsof mijn kiezen net getrokken zijn. Afgelopen weekend ben ik teruggekeerd in Nederland en met een kaakchirurg zal ik nu bekijken wat mijn opties zijn. Ik ben geen medisch specialist, maar wat ik in Saoedi-Arabië begreep schijnt het geen grote breuk te zijn. Alleen is mijn kaak wel ontwricht, waardoor ik mijn kaken dus niet op elkaar kan zetten. Dat is vooral vervelend.”
De klassiekercoureur staat de komende zes tot acht weken langs de kant van de weg en ziet zo – voor de zoveelste keer sinds zijn profdebuut in 2020 – zijn klassieke voorjaar in gedrang komen. Je zou zeggen dat je met een gebroken kaak wel je fietsconditie kan onderhouden. “Maar eten valt me zwaar tegen, ik kan eigenlijk alleen vloeibare voeding tot me nemen. Het is momenteel dus lastig om voldoende eten binnen te krijgen.”
Al bij al is hij er redelijk goed vanaf gekomen. Eekhoff moest op volle snelheid uitwijken voor een vallende renner naast hem, waarna hij met zijn pedaal vast bleef zitten op een taluut en geen kant op kon. Plots was daar een lantaarnpaal, waar hij vol tegenop knalde. Op beeld zag dat er heel akelig uit. “Naast mijn gebroken kaak heb ik een hechting in mijn kin en best wat spierkneuzingen, maar verder niet. En dus drie kiezen en twee tanden deels afgebroken.”
Jaar | Team |
---|---|
2026 | Team Picnic PostNL |
2025 | Team Picnic PostNL |
2024 | Team DSM-Firmenich - PostNL |
2023 | Team DSM - Firmenich |
2022 | Team DSM |
2021 | Team DSM |
2020 | Team Sunweb |
2019 | Development Team Sunweb |
2019 | Team Sunweb |
2018 | Development Team Sunweb |
2018 | Team Sunweb |
2017 | Development Team Sunweb |
Om te reageren moet je ingelogd zijn.