Giro d'Italia
Alberobello - Lecce
Uitslag
Informatie
Na een rustdag maakt de Giro d’Italia op dinsdag de oversteek naar de andere kant van de Adriatische Zee, naar Apulië, waar de eerste massasprint van de Giro op het programma staat.
De vierde rit telt 187 kilometer en start in Alberobello. Het is de stad van de duizend trulli, de iconische witte huisjes in Apulië die ook op de UNESCO Werelderfgoedlijst staan. De renners zullen ongetwijfeld tijd hebben om wat sight-seeing te doen, aangezien er weinig hoogtemeters onderweg zullen liggen en het niet een te intensieve rit zal worden.
Vanaf Albarello wordt er eerst in oostelijke richting, via een colletje van vierde categorie, naar de kust gereden, vanwaar de renners dinsdag nog zuidelijker zullen rijden. De finish ligt in Lecce, waar in de laatste kilometers ook nog een lokale lus wordt gemaakt.
Lecce zag in het verleden al vaak de Giro voorbijkomen. De laatste keer is echter meer dan twintig jaar geleden. Toen won Alessandro Petacchi voor een andere Italiaanse held, namelijk Mario Cipollini.
Profiel

Route
