Etappe 3: Vejle - Sønderborg

Datum: 03 juli 2022
Startplaats:
Vejle
Finishplaats:
Sønderborg
Afstand: 182 kilometer
Starttijd: 13:05
Finishtijd (verwacht): 17:20

De derde etappe in de Ronde van Frankrijk 2022 gaat van start in Vejle, de geboorteplaats van oud-toprenner Tony Rominger en eeuwige talenten Rasmus en Thomas Guldhammer. Het stadje – waarvan je de naam uitspreekt als Waai-le– bevindt zich op het schiereiland Jutland in de provincie Suddanmark. Sinds het Deens kampioenschap op de weg in 2000 is Vejle niet meer weg te denken uit het wielrennen. Sindsdien heeft ook de Ronde van Denemarken de plek omarmt, want vrijwel jaarlijks (vanaf 2004 zelfs onafgebroken) zijn de steile flanken van het Vejlefjord een van de scherprechters van de PostNord Danmark Rundt.

Wat ook onherroepelijk aan Vejle vastkleeft, is het kauwgommerk Stimorol dat hier vandaan komt. Voorzitter Johnny Poulsen van de Kolding Bicycle Club komt woont weliswaar in Kolding (waar deze rit ook doorheen rijdt), maar hij is opgegroeid in Vejle. “De LEGO-familie heeft vlakbij de start net een prachtig kantoor gebouwd”, vertelt hij. “Bovenin bevindt zich ook een Michelinrestaurant. Het heet het Fjord House, dat bekend staat om de zeer fraaie architectuur. Het bevindt zich in het midden van de haven en daarom wilde de ASO heel graag de start hier neerleggen. Appartementencomplex The Wave ligt daar ook vlakbij.”

Zoals de naam het al doet vermoeden, heeft dit gebouw – eveneens zeer fraai – de vorm van een golf. “Maar vergis je niet: het is duur wonen in Vejle, mede dankzij de prachtige uitzichten die je er hebt. Daarnaast is het bekend om het autovrije centrum, met een groot winkelgebied.” Sønderborg is dan weer een plek met veel historische waarde. “Ze werd na de Deens-Duitse oorlog in 1864 namelijk onderdeel van Duitsland. Pas in 1920 kreeg Denemarken dat weer terug, waardoor dat in 2020 groots gevierd werd. Afgelopen najaar was Mads Pedersen er aan het feest: hij won er de tweede rit in de Ronde van Denemarken. 

Route

De start is dus in Vejle, waarna het peloton ten noordwesten van het stadje een ommetje van 25 kilometer rijdt. Daarna komen ze weer terug in Vejle, waar bij het uitrijden op de Koldingvej een sprintje voor bergpunten is neergelegd. Vervolgens trekken de renners het binnenland van Jutland in om koers te zetten naar Kolding. Van daaruit rijden de renners weer richting de zeestraat Lillebælt, waar op een van de fjorden opnieuw een klimmetje van de vierde categorie is aangemerkt: Hejlsminde Strand. Die volgt na 83 kilometer. Even verderop is in Christiansfeld de tussensprint van de dag, precies halverwege de zondagrit.

Christiansfeld is overigens in 1773 gesticht door Nederlanders. Tegenwoordig wonen er in het dorpje nog geen drieduizend inwoners. In 2015 werd het opgenomen in het UNESCO Werelderfgoed vanwege het unieke dorpsbeeld. Het is ook bekend van zuivelfabrikant Arla en de honingkoekjes er al in 1783 gebakken werden. Daarna zet het pak koers naar Haderslev, waarna ze weer meer en meer terugkeert langs de kustlijn van de Lillebælt. Het is in Denemarken beroemd vanwege de vele – vooral Duitse – zeilers die er zomers doorvaren. “Dat gebied is extreem populair, we noemen het weleens een zeiljachtsnelweg hier. Het peloton zal langs veel fjorden rijden waar die boten voor anker liggen”, zegt Poulsen. 

Op 45 kilometer voor het einde – net nadat er weer bergpunten te verdienen zijn op Genner Strand (vierde categorie) – passeren ze Aabenraa (uitspraak: 

Obenro). “De zomeroptrekken van onze koninklijke familie bevinden zich daar”, geeft Poulsen nog mee. Daarna gaat het in gestrekte draf naar Sønderborg. De renners rijden hier aan de zuidkant om de stad op het eiland Als heen, om in het westen van Sønderborg te finishen. “Als het die dag uit het westen waait, dan gaat het peloton daar de gehele dag last van hebben. Als er geen wind staat, dan staat een massasprint vast. De laatste bocht ligt op 800 meter voor de streep.”



Tour de France - 2022

Etappe 3: Vejle - Sønderborg (182km)

1
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 4:11:33"
2
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA +00"
3
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +00"
4
Peter SAGAN TOTALENERGIES +00"
5
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +00"
6
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA +00"
7
Alberto DAINESE TEAM DSM +00"
8
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC +00"
9
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL +00"
10
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE +00"
11
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +00"
12
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO +00"
13
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM +00"
14
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO +00"
15
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK +00"
16
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +00"
17
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE +00"
18
Aleksandr VLASOV BORA - HANSGROHE +00"
19
Amaury CAPIOT TEAM ARKEA - SAMSIC +00"
20
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES +00"
21
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +00"
22
Maximilian SCHACHMANN BORA - HANSGROHE +00"
23
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES +00"
24
Felix GROSSSCHARTNER BORA - HANSGROHE +00"
25
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK +00"
26
Tadej POGACAR UAE TEAM EMIRATES +00"
27
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +00"
28
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL +00"
29
Simone VELASCO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +00"
30
Alexey LUTSENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +00"
31
Connor SWIFT TEAM ARKEA - SAMSIC +00"
32
Neilson POWLESS EF EDUCATION-EASYPOST +00"
33
Toms SKUJIŅŠ TREK - SEGAFREDO +00"
34
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS +00"
35
Albert TORRES BARCELO MOVISTAR TEAM +00"
36
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +00"
37
Mikael CHEREL AG2R CITROEN TEAM +00"
38
Ben O'CONNOR AG2R CITROEN TEAM +00"
39
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ +00"
40
Aurélien PARET PEINTRE AG2R CITROEN TEAM +00"
41
Nils EEKHOFF TEAM DSM +00"
42
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC +00"
43
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO +00"
44
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +00"
45
Romain BARDET TEAM DSM +00"
46
David GAUDU GROUPAMA - FDJ +00"
47
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM +00"
48
Adam YATES INEOS GRENADIERS +00"
49
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE +00"
50
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA +00"
51
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA +00"
52
Tiesj BENOOT JUMBO-VISMA +00"
53
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +00"
54
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA +00"
55
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +00"
56
Jack BAUER TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +00"
57
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA INEOS GRENADIERS +00"
58
Enric MAS NICOLAU MOVISTAR TEAM +00"
59
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH +00"
60
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ +00"
61
Warren BARGUIL TEAM ARKEA - SAMSIC +00"
62
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA +00"
63
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL +00"
64
Sepp KUSS JUMBO-VISMA +00"
65
Olivier LE GAC GROUPAMA - FDJ +00"
66
Tony GALLOPIN TREK - SEGAFREDO +00"
67
Alexis GOUGEARD B&B HOTELS-KTM +00"
68
Kevin VERMAERKE TEAM DSM +00"
69
Mattia CATTANEO QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +00"
70
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS +00"
71
Nils POLITT BORA - HANSGROHE +00"
72
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +00"
73
Taco VAN DER HOORN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +00"
74
Maciej BODNAR TOTALENERGIES +00"
75
John DEGENKOLB TEAM DSM +00"
76
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +00"
77
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL +00"
78
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES +00"
79
Florian SÉNÉCHAL QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 13"
80
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 23"
81
Dylan van BAARLE INEOS GRENADIERS 23"
82
Frederik FRISON LOTTO SOUDAL 23"
83
Luke ROWE INEOS GRENADIERS 23"
84
Luka MEZGEC TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 23"
85
Luke DURBRIDGE TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 23"
86
Amund Grøndahl JANSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 23"
87
Nicholas SCHULTZ TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 23"
88
Adrien PETIT INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 26"
89
Cyril LEMOINE B&B HOTELS-KTM 26"
90
Marco HALLER BORA - HANSGROHE 31"
91
Kasper ASGREEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 39"
92
Alberto BETTIOL EF EDUCATION-EASYPOST 39"
93
Luis León SÁNCHEZ BAHRAIN VICTORIOUS 39"
94
Rigoberto URÁN EF EDUCATION-EASYPOST 39"
95
Oliver NAESEN AG2R CITROEN TEAM 39"
96
Damiano CARUSO BAHRAIN VICTORIOUS 39"
97
Kobe GOOSSENS INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 39"
98
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM 39"
99
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS 39"
100
Matej MOHORIČ BAHRAIN VICTORIOUS 39"
101
Jack HAIG BAHRAIN VICTORIOUS 39"
102
Louis MEINTJES INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 39"
103
Nelson OLIVEIRA MOVISTAR TEAM 39"
104
Hugo HOULE ISRAEL-PREMIER TECH 39"
105
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST 39"
106
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 39"
107
Gorka IZAGIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM 39"
108
Alexis VUILLERMOZ TOTALENERGIES 39"
109
Guillaume MARTIN COFIDIS 39"
110
Benoît COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM 39"
111
Chris FROOME ISRAEL-PREMIER TECH 39"
112
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC 39"
113
Maxime BOUET TEAM ARKEA - SAMSIC 39"
114
Krists NEILANDS ISRAEL-PREMIER TECH 39"
115
Sebastian SCHÖNBERGER B&B HOTELS-KTM 39"
116
Guillaume VAN KEIRSBULCK ALPECIN-DECEUNINCK 39"
117
Kristian SBARAGLI ALPECIN-DECEUNINCK 39"
118
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS 39"
119
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO 39"
120
Silvan DILLIER ALPECIN-DECEUNINCK 39"
121
Carlos VERONA QUINTANILLA MOVISTAR TEAM 39"
122
Gianni MOSCON ASTANA QAZAQSTAN TEAM 39"
123
Guillaume BOIVIN ISRAEL-PREMIER TECH 39"
124
Simon GESCHKE COFIDIS 39"
125
Owain DOULL EF EDUCATION-EASYPOST 39"
126
Cyril BARTHE B&B HOTELS-KTM 39"
127
Michael WOODS ISRAEL-PREMIER TECH 39"
128
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM 39"
129
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM 39"
130
Giulio CICCONE TREK - SEGAFREDO 39"
131
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 39"
132
Fabio FELLINE ASTANA QAZAQSTAN TEAM 39"
133
Philippe GILBERT LOTTO SOUDAL 39"
134
Andrey ZEITS ASTANA QAZAQSTAN TEAM 39"
135
Aleksandr RIABUSHENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM 39"
136
George BENNETT UAE TEAM EMIRATES 39"
137
Vegard Stake LAENGEN UAE TEAM EMIRATES 39"
138
Thibaut PINOT GROUPAMA - FDJ 39"
139
Valentin MADOUAS GROUPAMA - FDJ 39"
140
Pierre LATOUR TOTALENERGIES 39"
141
Ion IZAGUIRRE INSAUSTI COFIDIS 39"
142
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 39"
143
Łukasz OWSIAN TEAM ARKEA - SAMSIC 39"
144
Martijn TUSVELD TEAM DSM 39"
145
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 57"
146
Benjamin THOMAS COFIDIS +1:06"
147
Edward PLANCKAERT ALPECIN-DECEUNINCK +1:08"
148
Michael GOGL ALPECIN-DECEUNINCK +1:13"
149
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS +1:16"
150
Kamil GRADEK BAHRAIN VICTORIOUS +1:44"
151
Dmitriy GRUZDEV ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:51"
152
Antoine DUCHESNE GROUPAMA - FDJ +2:35"
153
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +2:35"
154
Geoffrey BOUCHARD AG2R CITROEN TEAM +3:12"
155
Jan TRATNIK BAHRAIN VICTORIOUS +3:12"
156
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST +3:25"
157
Gregor MÜHLBERGER MOVISTAR TEAM +3:27"
158
Joseph Lloyd DOMBROWSKI ASTANA QAZAQSTAN TEAM +3:27"
159
Maximilian Richard WALSCHEID COFIDIS +3:27"
160
Pierre Luc PERICHON COFIDIS +3:27"
161
Rafal MAJKA UAE TEAM EMIRATES +3:27"
162
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS INEOS GRENADIERS +3:27"
163
Pierre ROLLAND B&B HOTELS-KTM +3:27"
164
Ruben Antonio ALMEIDA GUERREIRO EF EDUCATION - EASYPOST +3:27"
165
Victor LAFAY COFIDIS +3:27"
166
Anthony PEREZ COFIDIS +3:27"
167
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +3:27"
168
Christopher JENSEN TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO +3:27"
169
Guy NIV ISRAEL-PREMIER TECH +3:27"
170
Christopher HAMILTON TEAM DSM +3:27"
171
Alex KIRSCH TREK - SEGAFREDO +3:27"
172
Franck BONNAMOUR B&B HOTELS-KTM +3:27"
173
Anthony TURGIS TOTALENERGIES +4:37"
174
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +4:37"
175
Daniel OSS TOTALENERGIES +5:26"
176
Simon CLARKE ISRAEL-PREMIER TECH +5:46"
Toon meerToon minder
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA 9:01:17"
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +07"
Tadej POGACAR UAE TEAM EMIRATES +14"
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO +18"
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK +20"
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA +22"
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA +23"
Adam YATES INEOS GRENADIERS +30"
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ +30"
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS +31"
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +32"
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS +32"
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE +32"
Mattia CATTANEO QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +37"
Aleksandr VLASOV BORA - HANSGROHE +38"
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL +40"
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA +43"
Maximilian SCHACHMANN BORA - HANSGROHE +44"
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE +46"
Toms SKUJIŅŠ TREK - SEGAFREDO +48"
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES +50"
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA INEOS GRENADIERS +51"
Alexey LUTSENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +52"
Romain BARDET TEAM DSM +52"
Nils EEKHOFF TEAM DSM +54"
Neilson POWLESS EF EDUCATION-EASYPOST +55"
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC +56"
Connor SWIFT TEAM ARKEA - SAMSIC +56"
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO +56"
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS +56"
David GAUDU GROUPAMA - FDJ +57"
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA +59"
Tiesj BENOOT JUMBO-VISMA +1:01"
Alexis GOUGEARD B&B HOTELS-KTM +1:01"
Jack BAUER TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:01"
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH +1:02"
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES +1:02"
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO +1:03"
Enric MAS NICOLAU MOVISTAR TEAM +1:03"
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:04"
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:04"
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ +1:05"
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM +1:06"
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS +1:06"
Aurélien PARET PEINTRE AG2R CITROEN TEAM +1:07"
John DEGENKOLB TEAM DSM +1:08"
Ben O'CONNOR AG2R CITROEN TEAM +1:08"
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM +1:09"
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM +1:09"
Taco VAN DER HOORN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:10"
Felix GROSSSCHARTNER BORA - HANSGROHE +1:11"
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +1:13"
Simone VELASCO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:13"
Florian SÉNÉCHAL QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:14"
Sepp KUSS JUMBO-VISMA +1:14"
Amaury CAPIOT TEAM ARKEA - SAMSIC +1:16"
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL +1:16"
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +1:19"
Warren BARGUIL TEAM ARKEA - SAMSIC +1:19"
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC +1:19"
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:20"
Louis MEINTJES INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:21"
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO +1:21"
Luke DURBRIDGE TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:22"
Matej MOHORIČ BAHRAIN VICTORIOUS +1:29"
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +1:29"
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:29"
Amund Grøndahl JANSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:30"
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE +1:30"
Nils POLITT BORA - HANSGROHE +1:31"
Tony GALLOPIN TREK - SEGAFREDO +1:31"
Luis León SÁNCHEZ BAHRAIN VICTORIOUS +1:31"
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA +1:32"
Gorka IZAGIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM +1:32"
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +1:32"
Hugo HOULE ISRAEL-PREMIER TECH +1:33"
Martijn TUSVELD TEAM DSM +1:34"
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM +1:34"
Kasper ASGREEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:34"
Alberto BETTIOL EF EDUCATION-EASYPOST +1:35"
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES +1:35"
Olivier LE GAC GROUPAMA - FDJ +1:36"
Gianni MOSCON ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:36"
Nelson OLIVEIRA MOVISTAR TEAM +1:37"
Jack HAIG BAHRAIN VICTORIOUS +1:37"
Marco HALLER BORA - HANSGROHE +1:38"
Kobe GOOSSENS INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:38"
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:38"
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL +1:39"
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +1:39"
Peter SAGAN TOTALENERGIES +1:39"
Giulio CICCONE TREK - SEGAFREDO +1:41"
Damiano CARUSO BAHRAIN VICTORIOUS +1:41"
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST +1:41"
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:45"
Benjamin THOMAS COFIDIS +1:47"
Owain DOULL EF EDUCATION-EASYPOST +1:47"
Guillaume MARTIN COFIDIS +1:49"
Krists NEILANDS ISRAEL-PREMIER TECH +1:49"
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:51"
Ion IZAGUIRRE INSAUSTI COFIDIS +1:53"
Fabio FELLINE ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:55"
Albert TORRES BARCELO MOVISTAR TEAM +1:55"
Maxime BOUET TEAM ARKEA - SAMSIC +1:56"
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK +1:57"
Simon GESCHKE COFIDIS +1:57"
Nicholas SCHULTZ TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:58"
Pierre LATOUR TOTALENERGIES +1:59"
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM +2:00"
Rigoberto URÁN EF EDUCATION-EASYPOST +2:00"
Maciej BODNAR TOTALENERGIES +2:00"
Chris FROOME ISRAEL-PREMIER TECH +2:02"
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL +2:04"
Luka MEZGEC TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +2:04"
Dylan van BAARLE INEOS GRENADIERS +2:04"
Mikael CHEREL AG2R CITROEN TEAM +2:05"
Thibaut PINOT GROUPAMA - FDJ +2:07"
Benoît COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM +2:08"
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +2:08"
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +2:08"
Philippe GILBERT LOTTO SOUDAL +2:09"
Cyril LEMOINE B&B HOTELS-KTM +2:09"
Aleksandr RIABUSHENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +2:09"
Valentin MADOUAS GROUPAMA - FDJ +2:11"
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS +2:12"
Guillaume BOIVIN ISRAEL-PREMIER TECH +2:12"
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +2:14"
Michael WOODS ISRAEL-PREMIER TECH +2:15"
Sebastian SCHÖNBERGER B&B HOTELS-KTM +2:18"
Oliver NAESEN AG2R CITROEN TEAM +2:18"
Guillaume VAN KEIRSBULCK ALPECIN-DECEUNINCK +2:19"
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +2:20"
Michael GOGL ALPECIN-DECEUNINCK +2:27"
Cyril BARTHE B&B HOTELS-KTM +2:27"
Alexis VUILLERMOZ TOTALENERGIES +2:29"
Carlos VERONA QUINTANILLA MOVISTAR TEAM +2:30"
Andrey ZEITS ASTANA QAZAQSTAN TEAM +2:31"
Adrien PETIT INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +2:33"
George BENNETT UAE TEAM EMIRATES +2:33"
Łukasz OWSIAN TEAM ARKEA - SAMSIC +2:34"
Luke ROWE INEOS GRENADIERS +2:37"
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +2:41"
Silvan DILLIER ALPECIN-DECEUNINCK +2:44"
Kristian SBARAGLI ALPECIN-DECEUNINCK +2:53"
Kamil GRADEK BAHRAIN VICTORIOUS +3:05"
Frederik FRISON LOTTO SOUDAL +3:11"
Edward PLANCKAERT ALPECIN-DECEUNINCK +3:12"
Dmitriy GRUZDEV ASTANA QAZAQSTAN TEAM +3:30"
Jan TRATNIK BAHRAIN VICTORIOUS +3:44"
Antoine DUCHESNE GROUPAMA - FDJ +3:56"
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS INEOS GRENADIERS +4:10"
Maximilian Richard WALSCHEID COFIDIS +4:16"
Pierre Luc PERICHON COFIDIS +4:18"
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +4:20"
Gregor MÜHLBERGER MOVISTAR TEAM +4:33"
Geoffrey BOUCHARD AG2R CITROEN TEAM +4:41"
Franck BONNAMOUR B&B HOTELS-KTM +4:43"
Christopher HAMILTON TEAM DSM +4:47"
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +5:16"
Joseph Lloyd DOMBROWSKI ASTANA QAZAQSTAN TEAM +5:16"
Anthony PEREZ COFIDIS +5:16"
Rafal MAJKA UAE TEAM EMIRATES +5:17"
Victor LAFAY COFIDIS +5:31"
Alex KIRSCH TREK - SEGAFREDO +5:58"
Guy NIV ISRAEL-PREMIER TECH +5:59"
Pierre ROLLAND B&B HOTELS-KTM +6:04"
Daniel OSS TOTALENERGIES +6:57"
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +7:06"
Simon CLARKE ISRAEL-PREMIER TECH +7:19"
Vegard Stake LAENGEN UAE TEAM EMIRATES +10:52"
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST +12:10"
Alberto DAINESE TEAM DSM +12:12"
Kevin VERMAERKE TEAM DSM +12:25"
Christopher JENSEN TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO +13:05"
Ruben Antonio ALMEIDA GUERREIRO EF EDUCATION - EASYPOST +16:16"
Anthony TURGIS TOTALENERGIES +17:08"
Toon meerToon minder
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA 107
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 90
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 60
Peter SAGAN TOTALENERGIES 54
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST 42
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA 37
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL 37
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK 36
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO 35
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE 26
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 24
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM 24
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 22
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC 17
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 16
Tadej POGACAR UAE TEAM EMIRATES 15
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS 13
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 12
Alberto DAINESE TEAM DSM 12
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK 11
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA 9
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA 8
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL 8
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM 8
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ 7
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO 7
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO 7
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES 7
Maximilian Richard WALSCHEID COFIDIS 7
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES 6
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS 6
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES 6
Marco HALLER BORA - HANSGROHE 5
David GAUDU GROUPAMA - FDJ 4
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM 4
Adam YATES INEOS GRENADIERS 3
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ 3
Vegard Stake LAENGEN UAE TEAM EMIRATES 3
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA 2
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK 2
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS 1
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO -40
Toon meerToon minder
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST 6
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO -1
Toon meerToon minder
Tadej POGACAR UAE TEAM EMIRATES 9:01:31"
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS +17"
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL +26"
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES +36"
Nils EEKHOFF TEAM DSM +40"
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ +51"
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM +52"
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +59"
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +1:05"
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO +1:07"
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +1:15"
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +1:18"
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM +1:20"
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:24"
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +1:25"
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST +1:27"
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:31"
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:37"
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +1:54"
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS +1:58"
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +2:00"
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +2:27"
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +4:06"
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +5:02"
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +6:52"
Alberto DAINESE TEAM DSM +11:58"
Kevin VERMAERKE TEAM DSM +12:11"
Toon meerToon minder

Bekijk overzicht van Tour de France - 2022