Diegem mag zich verheugen op het ‘Duel van de Toekomst’ tussen Nys en Del Grosso
Mathieu van der Poel en Wout van Aert ontbreken vanavond in de Superprestige Diegem, maar de crossfan mag zich wel opmaken voor een ander interessant duel, het ‘Duel van de Toekomst’. Nederlands kampioen Tibor Del Grosso en Belgisch kampioen Thibau Nys kruisen namelijk de degens. Het zou wel eens een voorbode voor de komende jaren kunnen worden.
Thibau Nys staat al sinds jonge leeftijd in de schijnwerpers. Als zoon van veldritlegende Sven Nys, wordt zijn ontwikkeling al vanaf kinds af aan gevolgd door de crosswereld. En waar velen zouden bezwijken onder die druk, maakt Thibau de hoge verwachtingen voorlopig meer dan waar. Op 23-jarige leeftijd heeft hij al vijf Wereldbeker-wedstrijden op zijn palmares. De Belg voert daarmee de generatie aan die Wout van Aert en co op den duur moeten opvolgen.

Terwijl Nys de grote Belgische hoop is, is Tibor Del Grosso (22) dat voor Nederland. De renner van Alpecin-Deceuninck wordt vaak vergeleken met zijn oudere ploegmaat Mathieu van der Poel. Net als MVDP, excelleert Del Grosso zowel op de weg als in het veld en valt hij op door zijn speelse stijl.
Tijdens de Superprestige Heusden-Zolder waren de overeenkomsten al helemaal niet te missen. In die cross versloeg Del Grosso – in de trui van Nederlands kampioen, met witte broek – Wout van Aert in een sprint-à-deux. Het beeld was bijna identiek aan dat van de eindsprint in de Ronde van Vlaanderen, waar Van der Poel het haalde voor Van Aert. Het was overigens Del Grosso’s eerste profzege in de cross, maar ongetwijfeld niet zijn laatste.

De voorbije weken reden Nys en Del Grosso al verschillende crossen tegen elkaar. Zo werden ze in Dendermonde al eerste (Nys) en tweede (Del Grosso). Daar stond Wout van Aert echter ook aan de start, dus vooraf werd deze cross niet opgevat als puur een duel tussen de Belgische en Nederlandse kampioen.
In Diegem zal dit anders zijn. Door de afwezigheid van zowel Van der Poel als Van Aert zijn Nys en Del Grosso de twee topfavorieten. Als ze hun huidige ontwikkeling doorzetten, zullen ze deze favorietenstatus in de toekomst nog veel vaker gaan delen. Mogelijk krijgen we dit duel de komende jaren dus nog vaak te zien.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.