Modern Adventure-team van George Hincapie debuteert in Roubaix: “Eerst dachten we: beter niet”
Interview Kijk niet gek op als je zondag in Parijs-Roubaix de rode truitjes van Modern Adventure ziet rondrijden. Het ProTeam bestaat officieel nog maar vier maanden, op initiatief van de broers Richard en George Hincapie, maar ASO beloonde hen meteen met een wildcard voor de Hel van het Noorden. Hun doel? Het Amerikaanse wielrennen uit het slop halen, maar evident is dat niet. Ploegleider Ty Magner doet het verhaal.
Wanneer je de hypermoderne ploegbus en Factor One-fietsen ziet pronken bij de start van menig Vlaamse eendagskoers, zou je niet zeggen dat het gaat om een project dat nog in zijn kinderschoenen staat. “Dat was een van de eerste afspraken die we al in februari 2025, toen we de eerste keer samenkwamen om het project op te zetten, tegen elkaar hebben gezegd. ‘Als we dit gaan doen, doen we het goed. We kunnen niet komen opdagen met belabberde infrastructuur en ons belachelijk maken'”, zegt Magner ons.
George Hincapie – 52 intussen – is de grote man achter het project. U kent de New Yorker nog van zijn periode bij veelbesproken ploegen als US Postal en Discovery Channel, waarin hij niet alleen de strijd aanging met Tom Boonen in Parijs-Roubaix en de Ronde van Vlaanderen, maar ook zelf Gent-Wevelgem op zijn naam zette. Later bekende hij een groot deel van zijn loopbaan doping te hebben gebruikt.
Amerikaanse wielrennen reanimeren
Kort na zijn afscheid als renner in 2012 waagde Hincapie al eens een poging om een eigen ploeg op te richten, maar door financiële moeilijkheden kwam dat project nooit van de grond. Hincapie bleef zijn droom wel altijd koesteren en door de steun van Modern Adventure, een Amerikaans reisbureau, blijft die zeker voor de komende zes jaar in stand.

De Modern Adventure-ploeg voor de start van de Scheldeprijs – foto: Fotopersburo Cor Vos
“Heel belangrijk”, stipt Magner aan. “Dit is nog maar het begin. We hebben tijd nodig om dit project te doen slagen. Ons doel is duidelijk: we willen jonge Amerikanen, of jongens die in de Verenigde Staten voor lokale ploegen hebben gereden, de kans geven om in Europa op het hoogste niveau te koersen. Vorig jaar reden al die jongens waarmee we nu naar Parijs-Roubaix gaan, nog criteriums in Alabama. Het is lastig om de sprong te maken, maar wij gaan het wel proberen. Omdat we geloven dat die gasten het in zich hebben.”
Hincapie en zijn team duiken daarmee in een gat dat de afgelopen jaren was ontstaan. Kleinere teams als UnitedHealthcare en Human Powered Health gingen failliet. Met Lidl-Trek en EF Education First-EasyPost zijn er officieel nog wel twee teams uit de VS op het hoogste niveau, maar zij focussen natuurlijk niet op de ontwikkeling van het lokale wielrennen in de VS.
“We stellen vast dat al die Amerikaanse ploegen uiteindelijk afstappen van het pure Noord-Amerikaanse concept. Het is zo gemakkelijk om Europeanen aan te nemen die voor resultaten en punten rijden, want in Europa heb je een overvloed aan renners die er al staan. Wat moeilijker is: in het verhaal en het project van een Amerikaanse ploeg die in Europa acteert blijven geloven. En dat is wel het plan met Modern Adventure.”
“We maken het onszelf daar niet echt gemakkelijk mee. Je moet die jongens over laten komen naar Europa, wat niet goedkoop is. Ze moeten de juiste visa krijgen, ze moeten ook leren hoe ze in Europa moeten leven. Zoiets kost meer dan drie jaar. Misschien duurt het wel zes of zeven jaar totdat iedereen zich comfortabel genoeg voelt en je echt een doorstroming krijgt van junioren die naar onze ploeg willen komen.”

De renners van Modern Adventure – foto: Fotopersburo Cor Vos
Want dat laatste, dat is het einddoel van dit project. “Hopelijk komen we op een bepaald moment zo ver dat jongeren ‘nee’ zeggen tegen de opleidingsploegen van Lidl-Trek, EF Education-EasyPost, UAE Emirates XRG of eender welke andere grote ploeg. Misschien zeggen Amerikaanse junioren dan: ‘Nee, ik wil naar Modern Adventure. Zij bieden ons de beste kansen en zij begrijpen ons het best’. Zoals ik zei: dat zal de nodige tijd vragen. Maar die tijd hebben we dus ook, omdat we op lange termijn kunnen denken met dit project.”
Parijs-Roubaix
In dat opzicht is het gek, maar misschien ook vroeg, dat de ploeg dit jaar al in Parijs-Roubaix meedoet. Eerder kreeg het team ook al wildcards voor de UAE Tour en Ronde van Catalonië. “Volmondig mee eens”, lacht Magner. “Toen George ons eind januari inlichtte dat er een kans was dat we konden meedoen, was de reactie van iedereen in het team: ‘Geen sprake van, dat moeten we niet doen.’ Maar na een week nadenken, begon die opinie wat te keren en wilden we er vol voor gaan”, doet Magner het verhaal.
“We dachten: als we de kans krijgen, moeten we die grijpen. Omdat we dan op zijn minst het proces leren van wat er allemaal nodig is om die koers te rijden. Qua materiaal, qua voertuigen, qua renners en staf. Het is niet alleen de wedstrijddag, er gaat zoveel voorbereiding aan vooraf. De afgelopen drie maanden waren echt ongelooflijk, puur om de jongens startklaar voor Roubaix te krijgen en in staat om die koers te finishen.”
Parijs-Roubaix en Amerikanen: het zal altijd een speciaal huwelijk blijven. Magner: “Als je in ons land opgroeit, dan weet je niet veel over de wedstrijden in Europa. Maar Parijs-Roubaix is legendarisch. George heeft ook een speciale band met Roubaix. We willen daarom tonen dat we het waard zijn om hier te starten. We moeten de renners constant inpeperen dat ze moeten meekoersen en geen schrik moeten hebben, dan zit er voor Ben Oliver of Ezra Caudell misschien top 25 in. Dat zou een droom zijn.”
Renners Modern Adventure Pro Cycling 2026
Staf
| General Manager | |
| Sports Director | |
| Assistant Sports Director | |
| Assistant Sports Director | |
| Assistant Sports Director | |
| Assistant Sports Director | |
| Assistant Sports Director |
Om te reageren moet je ingelogd zijn.